Plantasorb

6,90 € / ks
Skladom (7 ks)

Unikátny prírodný produkt, pomáha udržiavať vodu v pôde. Pomáha rastlinám prečkať suché obdobia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Nezanecháva reziduá v pôde
Nezanecháva reziduá v pôde

Plantasorb je unikátny prírodný produkt, ktorý pomáha udržiavať vodu v pôde. Rastliny tak dokážu prečkať suché obdobia. Použiť ho môžete pre všetky rastliny.

Dostatok vody = zdravý rast rastlín

Balkónové kvety, zelenina, ovocné stromy, tieto všetky rastliny potrebujú k svojmu životu dostatok vody. Pritom naše leto začína byť každým rokom horúcejšie a suchšie. Vedeli ste, že pri nedostatku vody v zemine rastlina nedokáže plne čerpať živiny z pôdy?

Dostatok vlahy v pôde je preto kľúčový pre zdravý a silný rast rastlín. Posilňuje aj imunitu a bohatú úrodnosť. Bez vlahy nefunguje ani pôdny život, pretože za sucha odumiera.

Zloženie pre zadržanie vody

Plantasorb je unikátnym produktom s jedinečnou schopnosťou zachytávať a udržiavať vodu v pôde. Produkt obsahuje špeciálny gél, ktorý je hlavnou zložkou prípravku.

Tento gél zachytáva a následne dodáva rastlinám dostatok vody, aj za vysokých horúčav. Funguje na princípe prijímania mnohonásobne väčšieho množstva vody, ako je samotný objem gélu. Na základe toho je neskôr schopný postupne uvoľňovať nahromadenú vodu do pôdy.

Životnosť gelovej zložky je 5 rokov. V produkte sa okrem gélu nachádza aj rašelina a sapropel. Všetky zložky prípravku sú na prírodnej báze a plne rozložiteľné.

Aplikácia prípravku Plantasorb

Aplikácia prípravku je veľmi jednoduchá. Plantasorb len zmiešajte so substrátom a vysaďte rastlinu. 

  • Dávkujte 100 g prípravku na 10 litrov substrátu.
  • Pri plošnej aplikácií zapravte produkt približne 10 cm pod povrch pôdy s dávkou 500 g/m².

Balenie: 750 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: