Bora proti vrtivke orechovej a čerešňovej

7,90 € / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Obsahuje hubu Beauveria bassiana, ktorá zabraňuje liahnutiu lariev vrtivky orechovej a čerešňovej. Zvyšuje obranyschopnosť rastlín. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Zakročte včas a ochráňte svoju záhradu pred škodlivým hmyzom. Prípravok Bora obsahuje hubu Beauveria bassiana, ktorá zabraňuje liahnutiu lariev vrtivky orechovej a vrtivky čerešňovej. Prerušuje vývojový cyklus škodcov a zastavuje zamorenie.

Invazívna vrtivka

Vrtivka orechová je škodlivá mucha, ktorá kladie vajíčka priamo do zelených, tvrdých plodov orecha. Okolie vpichov postupne hnedne až sčernie následkom infekcie. V miestach napadnutia sa nachádzajú larvy škodcu. Vyvinuté larvy opúšťajú plody a padajú na zem. V pôde sa zakuklia a prezimujú. Dospelé jedince vrtivky orechovej vylietajú na povrch a začína nový cyklus.

Ak aj vy bojujete s invazívnou vrtivkou orechovou alebo vrtivkou čerešňovou, vyskúšajte biologický prípravok Bora. Prípravok Bora prerušuje vývojové štádium kukiel. Tým pádom, znižuje aj počet vyliahnutých dospelých jedincov, ktoré by inak nakládli vajíčka a napadli celý strom.

Mechanická ochrana pred vrtivkou

Pôdu pod stromom môžete prekryť netkanou čiernou textíliou alebo fóliou. Zakrytá plocha by mala mierne presahovať hranice obvodu koruny stromu. Týmto spôsobom zachytíte larvy, ktoré nepreniknú do pôdy a dospelé jedince nevyletia z pôdy. Vypadnuté larvy a kukly z povrchu textílie priebežne pozbierajte a zničte. Opadané a napadnuté plody čo najskôr odstráňte a spáľte.

Najpočetnejší výskyt vrtivky orechovej je medzi júlom a augustom. Vrtivka čerešňová sa rojí už v máji. Na preventívne monitorovanie výskytu vrtivky a iného škodlivého hmyzu, odporúčame použiť žlté lepové dosky. Žlté lepové dosky vymieňajte každé 2-3 týždne a ponechajte ich do septembra.

Aplikácia prípravku Bora 

  • Prípravok rozmočte vo vode na 48 hodín pre aplikáciou. 
  • Prípravok Bora aplikujte postrekom alebo zálievkou po pôdy: 10 g na 10 litrov / 100 m2.
  • Aplikačné zariadenie nesmie obsahovať žiadne zvyšky fungicídu.

Na vrtivku orechovú

  • Prvú dávku rozriedeného prípravku Bora aplikujte v polovici júna.
  • Druhú dávku vykonajte koncom júla. Prípravok môžete aplikovať ešte 2x s dvojtýždňovým odstupom.

Na vrtivku čerešňovú

  • Prvú aplikáciu rozriedeného prípravku Bora vykonajte už v polovici apríla, pretože rojenie vrtivky čerešňovej prebieha v máji.
  • Druhú aplikáciu vykonajte v čase dozrievania poloneskorých a neskorých odrôd čerešní a višní.

Balenie: 3x10 g

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: