Prípravky pre trávniky

Jarná starostlivosť o trávnik patrí k bežným činnostiam pre zdravý trávnik po celý rok. Vyskúšajte organické hnojivá na trávnik, ktoré dodajú vášmu trávniku potrebné živiny. Výrazne si trávnik polepší, aj keď použijete mykorhízne huby pre trávnik alebo prírodné produkty zadržujúce vlhkosť v pôde.

#ShowMore#

Túžite po zelenom záhradnom prvku, ktorý bude dominovať pred vašim domom? Alebo po súkromnej oáze relaxu pre celú rodinu alebo chcete vybudovať detské ihrisko? Toto všetko môžete dosiahnuť, ak bude váš trávnik neustále hustý, zelený a bez burín. Nabuďte ho preto správnymi ekologickými prípravkami.

Ak sa budete o trávnik starať správnym spôsobom, extrémne hustý a zelený trávnik si užijete veľmi rýchlo. Pretože na udržanie zdravého a vitálneho trávnika potrebujete viac než len dobrú kosačku. Používanie prípravkov na trávniky z našej ponuky priaznivo pôsobia na:

  • Posilnenie trávnika a zmiernenie negatívnych účinkov sucha alebo chladu.
  • Zvýšenie odolnosti trávnika voči hubovým chorobám.
  • Dlhotrvácnosť farby trávnika. 
  • Zdravý vývoj a výživu koreňov.

Zdravý trávnik rastie len na zdravej pôde

Pôda je elixírom života každého trávnika. Aby ste sa natrvalo vyhli nežiaducim symptómom, ako sú tmavé, suché, plesnivé škvrny, zhluknutie koreňov či mykóza trávy, je potrebné efektívne odstrániť príčiny ich vzniku. Príčin však môže byť mnoho. Napríklad ako nadmerná kyslosť, nedostatok živín, slabá kapacita zadržiavania vody.

Špeciálne inovované prípravky na trávniky z našej ponuky si hravo poradia s každým nevyžiadaným „hosťom" zeleného koberca. Dôležitá je pravidelnosť aplikovania prípravkov.

Pravidelné ošetrovanie prípravkami na trávniky

Nezáleží na tom, či máte malý, stredný, veľký, rovný alebo strmý trávnik. Pravidelné ošetrovanie pôdy prípravkami na trávniky je celoročne nevyhnutnou záležitosťou. Prípravky na trávniky pomáhajú tráve vybudovať silnejšie korene a zeleným plochám vrátiť život, čo sa odzrkadlí aj na zníženej frekvencii polievania.

S machom a burinou zabojujú včas tak, že ani nestihnú vyrásť. Kosením, zavlažovaním a používaním prípravkov na trávniky získate bezkonkurenčnú kombináciu starostlivosti o nadýchaný a zdravo zelený trávnik.

Starostlivosť o trávnik na jeseň

Na konci jesene je podpora trávnika kľúčová. Trávnik je dobré udržiavať čistý, odstraňovať z neho suché listy, ktoré sa môžu usádzať a naštartovať hnilobné procesy. Príprava trávnika na zimu už v jeseni je najlepším možným spôsobom, aby bol váš trávnik na jar krásny a zdravý.

Od septembra do októbra môžete pristúpiť aj k novému výsevu trávy. Nesmiete však zabudnúť na správne hnojenie prípravkami bohatými na draslík. V zime je trávnik vystavený tepelnému namáhaniu a jeho vegetatívna činnosť sa v dôsledku nízkych teplôt a obmedzeného svetla spomaľuje.

Podporiť ho môžete prípravkami na trávniky, ktoré sa šetrne a efektívne postarajú o jeho dobrú kondíciu. Vaše úsilie sa preto musí zamerať na pomoc trávniku pri posilňovaní a vytváraní rezerv cenných živín.

Najpredávanejšie

Humac® Agro
od 22 €–18 %
Pôvodne: 22 €  (–18 %)
od 18 €
1 položiek celkom
Humac® Agro
Tip
od 22 €–18 %
od 18 €

Prírodný stimulátor úrodnosti pôdy a pôdny detoxikant. Obsahuje všetky v prírode sa vyskytujúce makro, mikro a stopové prvky.  

467/5 K