Upratovanie

Dlhodobé používanie agresívnych chemikálií obsiahnutých v klasických prípravkoch poškodzuje naše zdravie a životné prostredie. Ekologické upratovanie domácnosti preto preferuje čoraz viac ľudí. Rovnako účinná čistiaca sila sa ukrýva aj v ekologických čistiacich prostriedkoch. Nie je to len otázka životného štýlu, ale aj zodpovednosť voči prírode.

Spravte aj vy malú zmenu a vyberte si z našej ponuky ekologických čistiacich prostriedkov. Odstránenie vodného kameňa v kúpeľni, boj s mastnotou, či s pripáleninami alebo čistenie ťažko dostupných miest, toalety, odstraňovanie nepríjemných zápachov už nebude žiadny problém.

#ShowMore#

Prehodnoďte svoje spotrebiteľské návyky

Už sa vám stalo, že počas upratovania kúpeľne alebo toalety ste zabudli otvoriť okno a zrazu sa vám začala točiť hlava? Alebo ste náhle začali kašľať? Pravdepodobne to mohli spôsobiť výpary z chemických čistiacich prostriedkov, ktoré ste vdýchli.

Škodlivý butoxyethanol sa bežne používa najmä v prostriedkoch na čistenie skla alebo na ostránenie škvŕn. Ftaláty, ako vonná zložka sa často nachádza v pracích práškoch, dezodorantoch či v osviežovačoch vzduchu. Vedeli ste, že tieto zložky môžu poškodiť reprodukčný systém?

Zvýšenú pozornosť venujte aj čítaniu etikiet na tekutých pracích práškoch alebo na prostriedkoch na umývanie riadu. Pretože často obsahujú skratky MEA (monoethanolamin), DEA (diethanolamin), TEA (triethanolamin), ktoré dráždia pokožku, oči a dýchacie cesty.

Škodlivé účinky z týchto čistiacich prostriedkov môžu v tele kumulovať a prejaviť sa neskôr. Obzvlášť sú nebezpečné pre tehotné ženy a deti.

Pritom zneškodniť odolné nečistoty, mastnoty, nánosy vodného kameňa je možné aj ekologickými prostriedkami. Sú vyrobené na prírodnej báze. Vôňu im dodávajú esenciálne oleje. Pri upratovaní nevdychuje žiadne nebezpečné výpary, nespôsobujú alergie a nedráždia pokožku.

Vedomé rozhodovanie a používanie ekologických čistiacich prostriedkov môže znížiť mieru znečistenia vodných plôch, ovzdušia a celkových klimatických podmienok. Je to najmä tým, že tieto produkty sú ľahko biologicky rozložiteľné, nie sú toxické a vyrábajú sa z recyklovateľných materiálov.

Zdravá domácnosť s ekologickými prostriedkami

  • Neobsahujú žiadne alergény, konzervanty, ani iné fosfáty a polutanty.
  • Predlžujú životnosť čistených predmetov a povrchov.
  • Výborne odmastňujú a čistia širokú škálu povrchov.
  • Znížujú zdravotné riziká - kožné vyrážky, podráždenie očí, dýchacie cesty, hormálnu nerovnováhu.
  • Majú príjemnú nedráždivú vôňu.
  • Nemusíte používať ochranné rukavice, pretože sú šetrné k pokožke.
  • Aplikuje sa malé množstvo, čím vám vydržia dlhšie a ušetria vám peniaze.