5 % z vášho nákupu venujeme Pure Slovakia

#biodiverzita,#eko záhrada,

ekologické hnojivo

V Prírodninách veríme, že našu planétu robia lepším miestom ľudia a organizácie, ktoré myslia na budúcnosť našej prírody. To, čo prírode berieme, mali by sme jej dávať späť. Preto sme začali finančne podporovať organizáciu Pure Slovakia. O čo sa jedná? Čítajte ďalej.

5% z nákupu na Prírodninách ide na výsadbu lesov

Zdravé, prírodné lesy predstavujú nenahraditeľnú súčasť nášho života. Les zlepšuje kvalitu vzduchu, produkuje kyslík, zadržiava vodu, tlmí hluk, či poskytuje domov rôznym živočíchom. A čím je les starší, tým pomáha viac. Preto sme radi, že na Slovensku pôsobia organizácie, ktoré podporujú slovenskú prírodu a zachovávajú prírodné dedičstvo aj pre budúce generácie. Takouto organizáciou je práve Pure Slovakia.

Našim záväzkom na eshope Prírodniny je mesačne venovať 5 % tržieb organizácií Pure Slovakia. Získané peniaze putujú na nákup nových sadeníc stromov, ktoré sa vysadia na poškodených územiach v národných parkoch Slovenska. Veríme, že aj malé kroky vedú k veľkým zmenám. A spoločne tak prispejeme k revitalizácií našej krásnej prírody.

Pure Slovakia - pre obnovu slovenskej prírody

Je úžasné, že už mladí ľudia sa zapájajú do ochrany prírody a jej osud im nie je ľahostajný. Aká je vízia Pure Slovakia? Oslovili sme Jakuba, ktorý patrí k zakladateľom organizácie:

"Pure Slovakia je nezisková organizácia, ktorá sa aktívne zaoberá ochranou a obnovou slovenskej prírody. Čo to znamená? V jednoduchosti - spoločne s dobrovoľníkmi v prírode sadíme stromy a zbierame odpad. Z predaja merchu Pure Slovakia sa všetky získané financie investujú do nákupu nových sadeníc stromov a organizácie dobrovoľníckych podujatí, ktorých sa môže zúčastniť každý.

Môžeš sa naučiť ako sadiť stromy alebo s nami vyčistíš turistickú trasu od odpadkov. Našou víziou je spojiť ľudí, ktorí spoločne zdieľajú pozitívny vzťah k ochrane prírody, ďalej ho rozvíjať a prehĺbiť."

pure slovakia

Za 3 roky pôsobenia dosiahlo Pure Slovakia tieto výsledky:

  • Organizácia 6 akcií, kde sa dokopy vysadilo viac ako 27 000 stromčekov
  • Zapojenie viac ako 700 dobrovoľníkov do spoločných akcií
  • Vyzbieranie viac ako 500 kg odpadu na turistických trasách
  • 600 ton ročne stiahnu COstromy vysadené Pure Slovakia.

A na záver, držíme Pure Slovakia palce. Možno sa aj s vami sa stretneme na ich ďalšej akcií a spoločne vysadíme niekoľko stromčekov.

Autor článku
Ľubomír Varga

Snažím sa priblížiť verejnosti ekologické produkty. Bol by som veľmi rád, ak by sa eko produkty stali štandardom v záhrade aj v domácnosti. Rád tiež píšem o podpore biodiverzity na záhrade. Jednoducho, pohodová záhrada plná života :)

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie