Izbové rastliny

Obklopiť sa krásnymi izbovými rastlinami nie je len spôsob ako si vkusne zariadiť a vyzdobiť dom. Ich schopnosť osviežiť a ozdraviť domácnosť netreba podceňovať. Izbové rastliny sú prospešné pre vnútornú klímu interiéru a drvivá väčšina starostlivosti o nich predstavuje široký a dostupný výber prípravkov v organickej kvalite.

#ShowMore#

Vytvorte si zelenú oázu z izbových rastlín

Bez ohľadu na to, či žijete v malom byte alebo vo veľkom dome, umiestnenie niektorých druhov izbových rastlín do vášho domova môže podporiť vaše zdravie a navodiť pocit pohody. Súkromná interiérová záhrada môže byť vašim útočiskom pred vonkajším svetom. Izbové rastliny umiestnené v interiéri preukázateľne:

  • Čistia vzduch.
  • Priaznivo pôsobia na životné prostredie.
  • Dekorujú priestor ekologickým spôsobom.

Na dosiahnutie podpory izbových rastlín je okrem prirodzených predispozícii, akými sú dostatok svetla a vlahy, nevyhnutná stimulácia v podobe výživových doplnkov a hnojív.

Izbové rastliny a prostredie, v akom ich pestujeme, sú aj lákadlom pre rôzny hmyz, plesne, huby a iné druhy škodcov. Dobrým zvykom je vizuálne skontrolovať rastlinu zakaždým, keď ju zalievate. Takto budete môcť podniknúť kroky k vyriešeniu problému.

Aby ste mohli účinne bojovať so škodcami, musíte vedieť, ako vyzerajú, čo im chutí a ako sa rozmnožujú. Siahnite po prípravkoch na izbové rastliny, ktoré cielene útočia na konkrétny problém. Rýchle riešenie ponúka aplikácia prípravkov špeciálne vyvinutých pre základnú i nadštandardnú starostlivosť izbových rastlín z tejto sekcie.

S ekologickými výrobkami môžete udržať svoje rastliny zdravé bez toho, aby ste si do svojej domácnosti priniesli nebezpečné pesticídy, insekticídy alebo fungicídy.

Prevencia rastlín je prvoradá

Kvetináče by ste mali pred každým použitím dôkladne vyčistiť. Na vysádzanie alebo na presádzanie raslín používajte čerstvú, sterilnú pôdu a listy pravidelne zbavujte prachu. Nájdite si čas na hľadanie chýb. Dôsledným pozorovaním izbových rastlín môžete odhaliť množstvo nedostatkov, akými sú chorobné listy a stonky, lepkavé zvyšky alebo malé vajíčka.

Ak niečo spozorujete, ihneď rastlinu izolujte a zvážte ľahké postrekovanie netoxickými prípravkami. Takto výrazne znížite pravdepodobnosť krížovej kontaminácie nielen škodcov, ale aj plesní a škodlivých baktérií parazitujúcich na Vašich izbových rastlinách a podporíte ich zazelenanie, kvitnutie a zdravý rast.

Najpredávanejšie

22 položiek celkom
Symbivit
od 8,90 €

Mykorhízne huby pre zeleninu, kvety, izbovky, vinič a ovocné stromy. Vďaka mykorhíznym hubám získavajú rastliny až 700 násobne viac živín.  

59/150
Biobizz Bio Grow
Tip
od 7 €

Prírodné NPK hnojivo na zeleninu aj izbové kvety. 100% extrakt holandskej cukrovej repy. Bohaté na NPK, minerály. Podporuje pôdny život.

605/500
gazdovsky substrat vermital (1)
Novinka
13,90 €

Slovenský substrát určený pre muškáty a balkónové kvety. Je tvorený zmesou vermikompostu, kvalitnej bielej rašeliny a je obohatený o NPK.

863
Biobizz All Mix
Tip
od 9 €

Prémiový univerzálny substrát jedinečný svojim zložením. Obsahuje rašelinu, humus vyrobený dážďovkami, mykorhízne huby a perlit. Biobizz substrát pre izbové rastliny,...

572/20
Symbivit Bylinky
6,90 € –29 %
4,90 €

Mykorhízne huby pre bylinky. Ocenia ich najmä bylinky pestované v kvetináčoch.

71
Symbivit Muškát
od 9,90 €–30 %
od 6,90 €

Mykorhízne huby pre pestovanie balkónových kvetov. Vyskúšajte silu prírodných pomocníkov, ktorí podporujú vitalitu, bohaté zakvitnutie, rast a odolnosť voči...

68/150
Biobizz Leaf Coat
od 12 €

Prírodná ochrana pred škodlivým hmyzom a hubovitými ochoreniami. Aplikuje sa na listy rastlín. Ideálna ochrana pre izbové kvety.

809/500
BioTomal Žlté lepové doštičky pre izbové a balkónové rastliny
Tip
4,90 €

Žlté lepové dosky pre izbové kvety. Účinné na odchyt škodlivého hmyzu, ako sú vošky, smútivky, molice.

773
Biobizz Fish Mix
od 9 €

Stimuluje produkciu pôdnych mikroorganizmov a užitočných baktérií. Obsahuje emulziu rýb zo Severného mora a extrakt cukrovej repy.

602/500
Biobizz Bio Bloom
od 9 €

Hnojivo na kvety a stimulátor bohatého zakvitnutia rastlín. Obsahuje draslík, fosfor a dusík (NPK), tiež enzýmy, aminokyseliny a rastlinné hormóny.  

599/500
Biobizz Alg-A-Mic
od 12 €

Protistresový stimulátor pre rastliny. Pomáha pri chorobách, suchu alebo krupobitiu.

596/500
Biobizz Topmax
od 17 €

Stimulátor silného rastu kvetov a zdravých, chutných plodov pre zeleninu a ovocie. Obsahuje humínové a fulvové kyseliny.

590/500
Hore
Ďalšie produkty