Izbové rastliny

Objavte fascinujúci svet izbových rastlín s Prírodninami. Odporúčime vám obľúbené druhy izbových rastlín, ako sú zelené, ťahavé, nenáročné či vysoké izbové rastliny. Pridáme tiež body k starostlivosti o rastliny a užitočné prípravky.

V článku nájdete:

  • Zelené izbové rastliny
  • Nenáročné izbové rastliny
  • Ťahavé izbové rastliny
  • Zaujímavé izbové rastliny
  • Izbové rastliny do tieňa
  • Veľké izbové rastliny
  • Izbové palmy

#ShowMore#

Zelené izbové rastliny - oživte váš interiér zelenou krásou

Zamiokulkas zamiolistý je symbolom harmónie a pokoja. Jeho tmavo zelené, lesklé listy vytvárajú príjemnú atmosféru v každom interiéri. 

Okrem svojej estetickej hodnoty Zamiokulkas zamiolistý zohráva dôležitú úlohu v zlepšovaní kvality vzduchu vo vašom domove. Jeho listy sú schopné absorbovať škodlivé látky a vyčistiť vzduch od toxínov.

Ak ste menej skúsený záhradník alebo jednoducho nemáte čas na pravidelnú starostlivosť o rastliny, Zamiokulkas zamiolistý je pre vás tou správnou voľbou. Táto odolná rastlina je známa svojou schopnosťou prežiť v rôznych podmienkach. S minimálnym množstvom vody a svetla sa o neho bez námahy postaráte.

Nefrolepka vznešená je skvelým spôsobom, ako pridať prírodu do vášho domova. Jej zelené lístie a elegantný, vzdušný vzhľad vytvárajú pocit harmónie a pokoja v každom mieste, kde ju umiestnite. Je to skvelý spoločník pre moderné interiéry, minimalistické priestory alebo dokonca tradičné dekorácie.

Táto rastlina je prirodzeným čističom vzduchu, ktorý odstraňuje škodlivé látky a toxíny, ktoré môžu spôsobovať zdravotné problémy. Okrem toho, nefrolepka vznešená zvyšuje vlhkosť vzduchu vo vašom dome, čo je obzvlášť prospešné v suchom prostredí alebo počas zimných mesiacov, keď sa vnútorný vzduch vysušuje. 

Nefrolepka vznešená je nielen krásna, ale aj nenáročná na starostlivosť. Je to ideálna rastlina pre tých, ktorí nemajú veľa času pre kvety, ale chcú si vychutnať prírodnú krásu v ich interiéri. Táto rastlina si dobre vystačí s miernym osvetlením a pravidelným zavlažovaním.

 

Vytvorte si zelenú oázu z izbových rastlín

Bez ohľadu na to, či žijete v malom byte alebo vo veľkom dome, umiestnenie niektorých druhov izbových rastlín do vášho domova môže podporiť vaše zdravie a navodiť pocit pohody. Súkromná interiérová záhrada môže byť vašim útočiskom pred vonkajším svetom. Izbové rastliny umiestnené v interiéri preukázateľne:

  • Čistia vzduch.
  • Priaznivo pôsobia na životné prostredie.
  • Dekorujú priestor ekologickým spôsobom.

Na dosiahnutie podpory izbových rastlín je okrem prirodzených predispozícii, akými sú dostatok svetla a vlahy, nevyhnutná stimulácia v podobe výživových doplnkov a hnojív.

Izbové rastliny a prostredie, v akom ich pestujeme, sú aj lákadlom pre rôzny hmyz, plesne, huby a iné druhy škodcov. Dobrým zvykom je vizuálne skontrolovať rastlinu zakaždým, keď ju zalievate. Takto budete môcť podniknúť kroky k vyriešeniu problému.

Aby ste mohli účinne bojovať so škodcami, musíte vedieť, ako vyzerajú, čo im chutí a ako sa rozmnožujú. Siahnite po prípravkoch na izbové rastliny, ktoré cielene útočia na konkrétny problém. Rýchle riešenie ponúka aplikácia prípravkov špeciálne vyvinutých pre základnú i nadštandardnú starostlivosť izbových rastlín z tejto sekcie.

S ekologickými výrobkami môžete udržať svoje rastliny zdravé bez toho, aby ste si do svojej domácnosti priniesli nebezpečné pesticídy, insekticídy alebo fungicídy.

Prevencia rastlín je prvoradá

Kvetináče by ste mali pred každým použitím dôkladne vyčistiť. Na vysádzanie alebo na presádzanie raslín používajte čerstvú, sterilnú pôdu a listy pravidelne zbavujte prachu. Nájdite si čas na hľadanie chýb. Dôsledným pozorovaním izbových rastlín môžete odhaliť množstvo nedostatkov, akými sú chorobné listy a stonky, lepkavé zvyšky alebo malé vajíčka.

Ak niečo spozorujete, ihneď rastlinu izolujte a zvážte ľahké postrekovanie netoxickými prípravkami. Takto výrazne znížite pravdepodobnosť krížovej kontaminácie nielen škodcov, ale aj plesní a škodlivých baktérií parazitujúcich na Vašich izbových rastlinách a podporíte ich zazelenanie, kvitnutie a zdravý rast.

 

Najpredávanejšie

12 položiek celkom
204 hnojik organicke hnojivo 1 5 l
Tip Najpredávanejšie hnojivo
od 8,50 €

Univerzálne NPK hnojivo pre celú záhradu. Bez zápachu. Podporuje odolnosť rastlín. Silný odpudivý účinok na škodcov ako molice, vošky, skočky. 

912/1-3
Symbivit
od 8,90 €

Mykorhízne huby pre zeleninu, kvety, izbovky, vinič a ovocné stromy. Vďaka mykorhíznym hubám získavajú rastliny až 700 násobne viac živín.  

59/150
VermiVital Gazdovský substrát
Tip
13,90 €

Slovenský organický záhradnícky substrát pre zeleninu, ovocie či okrasné kvety. Obsahuje vermi-kompost a kvalitnú bielu rašelinu.

464
gazdovsky substrat vermital (1)
12,90 €

Slovenský substrát určený pre muškáty a balkónové kvety. Je tvorený zmesou vermikompostu, kvalitnej bielej rašeliny a je obohatený o NPK.

863
hosticke hnojivo na muskaty a ine balkonove rastliny 500ml
od 6,90 €

Organické hnojivo na muškáty a balkónové kvety pre zdravý rast a výživu. Obsahuje NPK a guáno (trus morských vtákov).

872/500
Rokosan Univerzál
6,90 €

Organické univerzálne dusíkaté hnojivo. Obsahuje mletú rohovinu, ktorá je zdrojom dusíka.

278
Rokosan Letničky a balkónové kvety
6,90 € –14 %
5,90 €

Organické sypké hnojivo na balkónové kvety. Obsahuje NPK, minerály, rohovinu, humínové kyseliny.

269
Rokosan Citrusy
6,90 €

Organické sypké hnojivo na citrusy. Obsahuje NPK, minerály, rohovinu, humínové kyseliny.

257
Rokosan Rokohumin Kvitnúce kvety
7,50 €

Organické tekuté hnojivo na kvety. Obsahuje NPK, minerály, aminokyseliny, humínové kyseliny. Aplikácia na list alebo ku koreňom.

239
Symbivit Muškát
od 8,90 €

Mykorhízne huby pre pestovanie balkónových kvetov. Vyskúšajte silu prírodných pomocníkov, ktorí podporujú vitalitu, bohaté zakvitnutie, rast a odolnosť voči nepriaznivým...

68/150
142 puda1litr
Novinka
14,90 €

Špeciálne vyvinuté bio uhlie pre izbové a balkónové rastliny. Vytvára ideálne podmienky pre zdravý rast a bez nutnosti presádzania.

1009
Rokosan Rokohumin Univerzál
Tip
7,50 €

Organické tekuté hnojivo na zeleninu, kvety či stromy. Obsahuje NPK, minerály, aminokyseliny, humínové kyseliny. Aplikácia na list alebo ku koreňom.

248