Organické hnojivo do záhrady

Znásobte svoje záhradkárske úspechy s organickými hnojivami. Organické hnojivá obohacujú pôdu a sú šetrné k prírode. Organické hnojivá pomáhajú rastlinám prijať viac živín, podporujú ich správny rast, zlepšujú chuť plodov a farebnosť kvetov. Pravidelné hnojenie zvyšuje aj odolnosť rastlín voči stresovým situáciám (horúčavy, časté presádzanie, sucho, choroby, škodcovia).

V záhrade platí - zdravá úroda, zo zdravej pôdy. Vyberte si z bohatej nádielky prírodných hnojív od obľúbených slovenských výrobcov.

#ShowMore#

Organické hnojivá pre každú príležitosť

Na Prirodninách ponúkame bohatý výber hnojív pre Vaše pestovateľské úspechy. Nechajte sa inšpirovať a staňte sa majstrom v organickom pestovaní. Vaša záhrada vám to bohato oplatí.

Humac Agro - pre dokonalú obnovu úrodnosti pôdy

Humac agro obsahuje vysoké množstvo humínových kyselín, ktoré sú dôležité pre rast a vývoj rastlín. Tieto kyseliny majú pozitívny vplyv na štruktúru a pH pôdy, zvyšujú úrodnosť pôdy a zlepšujú vzdušnosť pôdy. Okrem toho sa humínové kyseliny starajú aj o väčšiu absorpciu vody a živín zo pôdy.

Hnojík - hnojivo, ktoré tiež chráni rastliny

Zaujímavosťou Hnojíka je odpudivý účinok proti škodcom. Ten sa dosahuje vďaka obsahu chitínu (zvyšky hmyzích zvlečiek). Hnojík tak vytvára jedinečnú kombináciu - hnojivo a prípravok proti škodcom v jednom.

Hoštické NPK hnojivo - dávka NPK pre silný rast a bohatú úrodu

Hoštické NPK hnojivo je organické hnojivo, ktoré je doplnené o guáno. Obsahuje vysoké množstvo dusíka, fosforu a draslíka (NPK), ktoré sú dôležité pre rast a vývoj rastlín. Hoštické NPK hnojivo sa môže používať na všetky druhy rastlín, ale je obľúbené hlavne pre zeleninu, ovocné stromy a okrasné kry.

VermiVital Eisenia Humus - ideálne pre sadenie, bohaté na organický materiál

VermiVital Eisenia Humus je organické hnojivo vyrobené pomocou dážďoviek. Toto hnojivo obsahuje všetky potrebné živiny, ktoré rastliny potrebujú pre rast a rozvoj. Je obľúbené najmä pri sadení stromov a kríkov.

VermiVital Eisenia Humus obsahuje vysoké množstvo organických látok, ktoré pomáhajú zlepšiť štruktúru pôdy a zvyšujú jej zadržiavanie vody. 

Rokosan Citrusy - citrusy potrebujú extra dávku živín

Rokosan Citrusy je organické hnojivo, ktoré je špeciálne navrhnuté pre citrusové plody. Obsahuje vysoké množstvo dusíka, fosforu a draslíka (NPK), ktoré sú potrebné pre zdravý rast citrusových plodov. Toto hnojivo tiež obsahuje iné živiny, ako napríklad železo, vápnik a horčík, ktoré sú dôležité pre celkovú zdravotnú kondíciu rastlín. 

Biobizz Bio Grow - TOP tekuté hnojivo pre zdravý rast

Biobizz Bio Grow je tekuté organické hnojivo určené pre rastovú fázu rastlín (jar, skoré leto). Obsahuje množstvo rôznych organických prísad, ktoré pomáhajú rastlinám rásť a rozvíjať sa zdravým spôsobom. Hnojivo obsahuje dusík, fosfor a draslík, ktoré sú nevyhnutné pre rastliny k zdravému rastu.

Biobizz Bio Bloom - pre bohatú nádielku kvetov

Biobizz Bio Bloom je organické hnojivo, ktoré je určené pre kvitnúcu fázu rastlín. Podporuje bohaté zakvitnutie. Obsahuje vysoké množstvo fosforu a draslíka, ktoré sú kľúčové pre tvorbu kvetov.

Agro Natura Organické trávnikové hnojivo - extra starostlivosť pre trávnik

Agro Natura Organické trávnikové hnojivo je špeciálne vyvinuté pre starostlivosť o trávniky. Obsahuje zmes organických prísad, ktoré pomáhajú trávniku absorbovať živiny a zároveň zlepšujú kvalitu pôdy. Hnojivo obsahuje dusík, fosfor a draslík, ktoré sú nevyhnutné pre zdravý rast trávnikov.

Toto hnojivo je obľúbenou organickou alternatívou pre hnojenie trávnikov

Organické hnojivá sú hnojivá vyrábané z prírodných zdrojov, ako sú zvieracie trusy, rastlinné zvyšky, kompost, guáno a podobne. Ich hlavnou výhodou je to, že sú šetrné k životnému prostrediu a zdraviu človeka, zvyšujú kvalitu pôdy, poskytujú rastlinám potrebné živiny a pomáhajú udržiavať rovnováhu v ekosystéme.

Organické hnojivá obsahujú všetky základné živiny potrebné pre rast rastlín, ako sú dusík, fosfor, draslík, vápnik, horčík a iné mikroživiny. Tieto živiny sú postupne uvoľňované z organických hnojív a pôsobia dlhodobo na rast rastlín.

Syntetické hnojivá sa vyrábajú z ropy a iných chemických látok, ktoré sú škodlivé pre životné prostredie a môžu mať negatívny vplyv na zdravie človeka a zvierat. Organické hnojivá sú naopak vyrobené z prírodných zdrojov a majú kladný vplyv na kvalitu pôdy a ekosystém.

Áno, organické hnojivá sú vhodné pre všetky druhy rastlín, ako sú zelenina, ovocie, kvety, trávniky a iné. Organické hnojivá zlepšujú pôdu a pomáhajú rastlinám absorbovať viac živín z pôdy.

Organické hnojivá sa môžu používať ako sypké alebo tekuté. Sypké hnojivá sa zvyčajne aplikujú na pôdu pred výsadbou rastlín, alebo sa ich môže pridávať do pôdy počas rastu rastlín. Pôsobia dlhodobo, aj pár mesiacov. Tekuté organické hnojivá sa používajú najčastejšie na zavlažovanie rastlín. Pôsobia krátkodobo, v priemere pár týždňov.

Organické hnojivá môžu byť drahšie pri nákupe, ale majú dlhšie trvajúci účinok a zlepšujú kvalitu pôdy. Okrem toho, používanie syntetických hnojív viedie k vymývaniu pôdy a znečisťovaniu vôd, čo má zdravotné a environmentálne následky, a tým spôsobuje väčšie náklady v budúcnosti. 

Áno, organické hnojivá majú mnoho výhod pre zdravie rastlín. Obsahujú nižšie množstvo živín, ale sú lepšie pre pôdu, pretože zlepšujú jej štruktúru a zvyšujú jej biologickú aktivitu. Okrem toho, organické hnojivá pomáhajú udržiavať rovnováhu v pôde a zlepšujú jej pH. To všetko prispieva k zdravému rastu rastlín a tvorbe plodov.

Medzi najobľúbenejších výrobcov organických hnojív patria Humac Agro, Rokosan, Biobizz, Agro Natura, Humix alebo Hoštické hnojivá.

Trend vo využívaní organických hnojív je pozitívny a zvyšuje sa. Ľudia sú čoraz viac informovaní o výhodách organických hnojív a o tom, ako môžu pomôcť vytvárať zdravé a udržateľné prostredie pre rastliny a zvieratá. Taktiež, s narastajúcim záujmom o ekologické poľnohospodárstvo a zdravé potraviny, je stále viac poľnohospodárov a záhradníkov, ktorí preferujú organické hnojivá pred syntetickými alternatívami.

Najvyšší podiel organických hnojív na celkovom využití hnojív v roku 2020 malo Rakúsko (66 %), nasledované Švédskom (64 %), Slovinskom (58 %) a Fínskom (54 %).

 

Najpredávanejšie

19 položiek celkom
SK 4 litry hnojik
Tip Najpredávanejšie hnojivo
od 8,50 €

Univerzálne NPK hnojivo pre celú záhradu. Bez zápachu. Podporuje odolnosť rastlín. Silný odpudivý účinok na škodcov ako molice, vošky, skočky. 

912/1-3
Rokosan Rokohumin Univerzál
Tip
7,50 €

Organické tekuté hnojivo na zeleninu, kvety či stromy. Obsahuje NPK, minerály, aminokyseliny, humínové kyseliny. Aplikácia na list alebo ku koreňom.

248
Rokosan Univerzál
6,90 €

Organické univerzálne dusíkaté hnojivo. Obsahuje mletú rohovinu, ktorá je zdrojom dusíka.

278
HH guano 1kg RGB lr
7,90 €

Čisto prírodné guáno (trus morských vtákov). Zvyšuje obsah humusu a úrodnosť pôdy. Pôsobí dlhodobo a poskytuje rastlinám živiny počas celého vegetačného obdobia.

924
hosticke na rajaciny a papriky
od 6,90 €

Organické hnojivo na paradajky a papriky pre zdravý rast a chutné plody. Obsahuje NPK, hnoj hospodárskych zvierat, guáno a rohovinu.

833/1 K
Humac® Agro
Tip
od 22 €–18 %
od 18 €

Prírodný stimulátor úrodnosti pôdy a pôdny detoxikant. Obsahuje všetky v prírode sa vyskytujúce makro, mikro a stopové prvky.  

467/5 K
Hoštické hnojivo na rododendróny a azalky
Novinka Tip
od 5,90 €

Organické hnojivo pre zdravie a krásu kyslomilných rastlín ( rododendróny, azalky). Obsahuje NPK, fermentovaný kravský a konský hnoj, guáno (trus morských vtákov).

1036/500
Hoštické hnojivo Slepačince granulované
Novinka Tip
4,90 €

Obsahuje fermentovaný slepačí trus, ktorý sa po generácie využíva k výžive zeleniny, ovocia, okrasných rastlín. Má univerzálne využitie v celej záhrade.

1033
015e571309c434d9aa54c4110b6b380be95f02db
Tip
7,90 €

Podporuje rovnomerný rast a výživu cibule a cesnaku. Obsahuje guáno (trus morských vtákov), NPK a stopové prvky.

950
agro vapnity dolomit
Novinka
4,90 €

Prírodné hnojivo s vysokým obsahom vápnika, horčíka a stopových prvkov. Znižuje pH pôdy.

921
hosticke hnojivo na cucoriedky 500ml
5,90 €

Organické hnojivo na čučoriedky pre zdravý rast a výživu. Obsahuje NPK a guáno (trus morských vtákov).

881
hosticke hnojivo na ihlicnany a ine okrasne kry 1kg
od 5,90 €

Organické hnojivo na ihličnany pre zdravý rast a výživu. Obsahuje NPK a guáno (trus morských vtákov).

875/500
Hore
Ďalšie produkty