Eko záhrada

V našom online obchode Prírodniny nájdete všetko potrebné, pre zdravie a úrodnosť vašej záhrady. Vyberáme pre vás obľúbené prírodné hnojivá, substráty a mykorhízne huby, ktoré pomáhajú vitalite rastlín. Pozrite si, ako dokáže biologický postrek ochrániť vašu záhradu pred chorobami. Vizitkou každej záhrady je zdravý trávnik - vyberte si z overených produktov pre silný a odolný trávnik. Všetky produkty sú pritom ohľaduplné k prírode:

  • organické produkty nie len pre ekozáhradu
  • bezpečné k deťom, domácim miláčikom a zvieratám
  • nenarušujúce lokálnu faunu a flóru (včely, hmyz, rastliny...)

#ShowMore#

Myslieť na životné prostredie je dôležité a ak máte záhradu, máte jedinečnú príležitosť prispieť k ochrane prírody.

Ako však ekologickú záhradu vytvoriť? Stačí trocha umu pri záhradných úpravách, pri kombinácií ekologických výrobkov a prírodných materiálov.

Naplánujte si dokonalo udržateľnú ekologickú záhradu

Ak si urobíte záhradu priateľskú k prírode, neznamená to, že ju musíte nechať rásť divoko na spôsob džungle. Každý priestor, či už je to obrovský pozemok alebo rušná rodinná záhrada, môže zaistiť budúcim generáciám prosperujúcu planétu. Zamilujete si krásne kvety a chutné plodiny vypestované ekologicky.

Záhradníctvo je najväčšie tonikum a terapia, akú môže človek mať. “ Audrey Hepburn

Bez ohľadu na to, aký je váš vonkajší priestor, či už je to balkón, dvor alebo záhrada, dáme vám tipy, ktoré z neho urobia miesto ohľaduplnejšie k prírode.

8 Tipov, ako urobiť svoju záhradu ekologickejšou

1. Pestujte vlastnú bio zeleninu a ovocie
Vypestujte si plodiny plné vitamínov, ktoré zlepšujú zdravie a podporujú sebestačnosť. Prinášajú radosť z toho, že budete môcť tráviť viac času vo svojej záhrade, kým budete pestovať a zbierať zdravé plodiny vypestované ekologicky.

2. Polievajte dažďovou vodou
Zavlažovanie daždovou vodou vám nielen ušetrí peniaze na ceste k ekozáhrade, ale zároveň je aj šetrnejšie k životnému prostrediu. Dažďová voda neobsahuje chlór, ktorý brzdí rast rastlín. Jej ideálna teplota nešokuje rastliny ako voda z kohútika.

3. Kompostujte
Kompostovanie je jednou zo základných zložiek udržateľnej ekologickej záhrady. Môžete ním nielen znížiť množstvo odpadu, ale šetrí peniaze, šetrí zdroje, prispieva k zlepšeniu vašej pôdy a ponúka prírodnú alternatívu k chemickým hnojivám.

4. Dajte priestor včelám, motýľom a iným opeľovačom
Podpora opeľovačov je skutočne prospešná pre vašu záhradu a ekosystém. Ako záhradníci by sme mali urobiť maximum pre ich fungovanie. Najmä zbavenia sa pesticídov.

5. Saďte stromy a kríky
Ponúkajú veľa benefitov pre váš ekopriestor. Dodajú vám tieň, súkromie, zdravé ovocie, kyslík, ktorý dýchate a udržujú prijateľnú klímu. Taktiež prilákajú vtáky a opeľovače, ktorým ponúknu potravu a miesto pre uhniezdenie.

6. Podporujte voľne žijúce zvieratá
Záhrada nepatrí iba vám. Vtáky, žaby a ježkovia sú vítaným doplnkom vašej ekologickej záhrady. Pomáhajú ničiť škodcov ako vošky, húsenice alebo slimáky.

7. Poznajte rastliny, ktoré vysádzate
Keď sa rozhodnete založiť si ekologickú záhradu, dbajte o to, aby rastliny, ktoré sa rozhodnete pestovať susedsky, vyžadovali rovnaké podmienky. Rastliny milujúce slnko, tieň alebo častú zálievku zasaďte vedľa seba.

8. Vyhnite sa chemickým prípravkom
Vyberte si organické prípravky, ktoré najlepšie vyhovujú potrebám ekologického záhradníctva. Pochádzajú z rastlín a zvierat, sú vyrobené s jednoduchosťou a vyvinuté pre starostlivého záhradníka.

Nechajte sa sprevádzať pri ceste za ekologickou záhradou našimi organickými výrobkami!

Najpredávanejšie

81 položiek celkom
Humac® Agro
Tip
od 17 €

Prírodný stimulátor úrodnosti pôdy a pôdny detoxikant. Obsahuje všetky v prírode sa vyskytujúce makro, mikro a stopové prvky.

467/5 K
Symbivit
od 6,90 €

Mykorhízne huby pre zeleninu, kvety, vinič a ovocné stromy. Vyskúšajte silu prírodných pomocníkov pre vaše rastliny!

59/150
BioTomal Žlté lepové dosky do záhrady
Tip
4,90 €

Žlté lepové dosky do záhrady. Účinné proti voškám, skočkám, moliciam a smútivkám.  

779
BorOil 1L copy
26 € –23 %
19,90 €

Bio postrek proti múčnatke. Zvyšuje odolnosť rastlín voči chorobám a škodcom (múčnatka, monilióza, vošky).

797
AQUASILIKATplus copy
7 € –21 %
5,50 €

Postrek proti múčnatke a plesniam. Draselné hnojivo, ktoré pomáha pri chorobách, suchu alebo krupobitiu. Zvyšuje výnos.

794
gazdovsky substrat
Novinka Tip
12,90 €

Slovenský substrát určený pre čučoriedky a kyslomilné rastliny. Je tvorený zmesou vermikompostu, kvalitnej bielej rašeliny a je obohatený o NPK.

890
BioTomal Modré lepové dosky do sklenníka
4,90 €

Lapače na strapky (Strapka skleníková). Pre skleníky a fóliovníky.

785
Biobizz Bio Grow
Tip
od 7 €

Prírodné NPK hnojivo na zeleninu aj izbové kvety. 100% extrakt holandskej cukrovej repy. Bohaté na NPK, minerály. Podporuje pôdny život.

605/500
Biobizz Bio Bloom
od 9 €

Hnojivo na kvety a stimulátor bohatého zakvitnutia rastlín. Obsahuje draslík, fosfor a dusík (NPK), tiež enzýmy, aminokyseliny a rastlinné hormóny.  

599/500
Biobizz Acti-Vera
od 11 €

Prírodný stimulátor imunity rastlín. Obsahuje extrakt Aloe Vera.

587/250
Rokosan Citrusy
6,90 €

Organické sypké hnojivo na citrusy. Obsahuje NPK, minerály, rohovinu, humínové kyseliny.

257
Rokosan Rokohumin Ovocné stromy
7,50 €

Organické tekuté hnojivo na ovocné stromy. Obsahuje NPK, minerály, aminokyseliny, humínové kyseliny. Aplikácia na list alebo ku koreňom.

245
Hore
Ďalšie produkty