Eko záhrada

V našom online obchode Prírodniny nájdete všetko potrebné, pre zdravie a úrodnosť vašej záhrady. Vyberáme pre vás obľúbené prírodné hnojivá, substráty a mykorhízne huby, ktoré pomáhajú vitalite rastlín. Pozrite si, ako dokáže biologický postrek ochrániť vašu záhradu pred chorobami. Vizitkou každej záhrady je zdravý trávnik - vyberte si z overených produktov pre silný a odolný trávnik. Všetky produkty sú pritom ohľaduplné k prírode:

  • organické produkty nie len pre ekozáhradu
  • bezpečné k deťom, domácim miláčikom a zvieratám
  • nenarušujúce lokálnu faunu a flóru (včely, hmyz, rastliny...)

#ShowMore#

Myslieť na životné prostredie je dôležité a ak máte záhradu, máte jedinečnú príležitosť prispieť k ochrane prírody.

Ako však ekologickú záhradu vytvoriť? Stačí trocha umu pri záhradných úpravách, pri kombinácií ekologických výrobkov a prírodných materiálov.

Naplánujte si dokonalo udržateľnú ekologickú záhradu

Ak si urobíte záhradu priateľskú k prírode, neznamená to, že ju musíte nechať rásť divoko na spôsob džungle. Každý priestor, či už je to obrovský pozemok alebo rušná rodinná záhrada, môže zaistiť budúcim generáciám prosperujúcu planétu. Zamilujete si krásne kvety a chutné plodiny vypestované ekologicky.

Záhradníctvo je najväčšie tonikum a terapia, akú môže človek mať. “ Audrey Hepburn

Bez ohľadu na to, aký je váš vonkajší priestor, či už je to balkón, dvor alebo záhrada, dáme vám tipy, ktoré z neho urobia miesto ohľaduplnejšie k prírode.

8 Tipov, ako urobiť svoju záhradu ekologickejšou

1. Pestujte vlastnú bio zeleninu a ovocie
Vypestujte si plodiny plné vitamínov, ktoré zlepšujú zdravie a podporujú sebestačnosť. Prinášajú radosť z toho, že budete môcť tráviť viac času vo svojej záhrade, kým budete pestovať a zbierať zdravé plodiny vypestované ekologicky.

2. Polievajte dažďovou vodou
Zavlažovanie daždovou vodou vám nielen ušetrí peniaze na ceste k ekozáhrade, ale zároveň je aj šetrnejšie k životnému prostrediu. Dažďová voda neobsahuje chlór, ktorý brzdí rast rastlín. Jej ideálna teplota nešokuje rastliny ako voda z kohútika.

3. Kompostujte
Kompostovanie je jednou zo základných zložiek udržateľnej ekologickej záhrady. Môžete ním nielen znížiť množstvo odpadu, ale šetrí peniaze, šetrí zdroje, prispieva k zlepšeniu vašej pôdy a ponúka prírodnú alternatívu k chemickým hnojivám.

4. Dajte priestor včelám, motýľom a iným opeľovačom
Podpora opeľovačov je skutočne prospešná pre vašu záhradu a ekosystém. Ako záhradníci by sme mali urobiť maximum pre ich fungovanie. Najmä zbavenia sa pesticídov.

5. Saďte stromy a kríky
Ponúkajú veľa benefitov pre váš ekopriestor. Dodajú vám tieň, súkromie, zdravé ovocie, kyslík, ktorý dýchate a udržujú prijateľnú klímu. Taktiež prilákajú vtáky a opeľovače, ktorým ponúknu potravu a miesto pre uhniezdenie.

6. Podporujte voľne žijúce zvieratá
Záhrada nepatrí iba vám. Vtáky, žaby a ježkovia sú vítaným doplnkom vašej ekologickej záhrady. Pomáhajú ničiť škodcov ako vošky, húsenice alebo slimáky.

7. Poznajte rastliny, ktoré vysádzate
Keď sa rozhodnete založiť si ekologickú záhradu, dbajte o to, aby rastliny, ktoré sa rozhodnete pestovať susedsky, vyžadovali rovnaké podmienky. Rastliny milujúce slnko, tieň alebo častú zálievku zasaďte vedľa seba.

8. Vyhnite sa chemickým prípravkom
Vyberte si organické prípravky, ktoré najlepšie vyhovujú potrebám ekologického záhradníctva. Pochádzajú z rastlín a zvierat, sú vyrobené s jednoduchosťou a vyvinuté pre starostlivého záhradníka.

Nechajte sa sprevádzať pri ceste za ekologickou záhradou našimi organickými výrobkami!

Najpredávanejšie

46 položiek celkom
204 hnojik organicke hnojivo 1 5 l
Tip Najpredávanejšie hnojivo
od 7,90 €

Univerzálne NPK hnojivo pre celú záhradu. Bez zápachu. Podporuje odolnosť rastlín. Silný odpudivý účinok na škodcov ako molice, vošky, skočky. 

912/1-3
Dr.Uhlí do celej záhrady
Novinka
od 10,90 €

Prírodný doping pre pôdu a bohatú úrodu. Účinky bio uhlia vydržia desiatky rokov. 

1012/8 L
Agro Natura Rock Effect
od 5,90 €

Bio ochrana proti americkej múčnatke, moliciam, voškám, strapkám. Jarná prevencia pre okrasné rastliny, plodovú zeleninu a ihličnaté dreviny. Zvyšuje obranyschopnosť a odolnosť...

140/100
Rokosan Rokohumin Univerzál
Tip
7,50 €

Organické tekuté hnojivo na zeleninu, kvety či stromy. Obsahuje NPK, minerály, aminokyseliny, humínové kyseliny. Aplikácia na list alebo ku koreňom.

248
Bubnový Kompostér - 160 l
Novinka Tip
145 €

Bubnový kompostér je ideálny pre malé záhrady. Už žiadne hlodavce v kompostéri! Kompost už za 3 týždne.  

1007
fsi001
5,50 €

NPK hnojivo obohatené o kremík a feniklový olej. Vytvára ochranný film pre zabránenie vstupu patogénov.

995
chitopron
6,90 €

Prírodný stimulátor imunity proti múčnatke, monilióze a plesniam.

977
cuprotonic
6,90 €

Zvyšuje odolnosť rastlín proti bakteriálnym a hubovým chorobám, vrátane múčnatky, moniliózy, peronospóry a botrytídy.

974
cererit s guanem jahody
7,90 €

Podporuje rast plodov a ich dozrievanie. Obsahuje guáno (trus morských vtákov), lignohumát (zmes humínových a fulvových kyselín) a NPK prvky.

962
zemiaky
15,50 €

Organické hnojivo so zvýšeným obsahom draslíka. Podporuje vyzrievanie hľúz zemiakov a zlepšuje ich skladovateľnosť.

953
015e571309c434d9aa54c4110b6b380be95f02db
Tip
7,90 €

Podporuje rovnomerný rast a výživu cibule a cesnaku. Obsahuje guáno (trus morských vtákov), NPK a stopové prvky.

950
Bora 3x10g 8586002980462 Edited
7,90 €

Obsahuje hubu Beauveria bassiana, ktorá zabraňuje liahnutiu lariev vrtivky orechovej a čerešňovej. Zvyšuje obranyschopnosť rastlín. 

944
Hore
Ďalšie produkty