Humac® Agro - 5 kg až na 20 m²

Tip
Značka: HUMAC®
22 € 34 € 50 € od 22 € –18 % –14 % –6 % až –18 %
Humac® Agro
22 € 34 € 50 € od 22 € –18 % –14 % –6 % až –18 % 18 € / ks 29 € / ks 47 € / ks od 18 € / ks
Vypredané Vypredané Skladom (9 ks) Zvoľte variant
Variant

Prírodný stimulátor úrodnosti pôdy a pôdny detoxikant. Obsahuje všetky v prírode sa vyskytujúce makro, mikro a stopové prvky.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Komplexne hnojivo
Komplexné hnojivo
Stimuluje pôdny život
Stimuluje pôdny život
Slovenský výrobok
Slovenský výrobok
Pôdny detoxikant
Pôdny detoxikant
Pre celu záhradu
Pre celú záhradu

Humac® Agro je prírodný stimulátor úrodnosti pôdy a pôdny detoxikant. Obsahuje všetky v prírode sa vyskytujúce makro, mikro a stopové prvky. Humac Agro je ideálnou náhradou hnoja alebo kompostu, pričom obsahuje množstvo ďalších prospešných látok.

Humínové kyseliny pre život v záhrade

Jedným z najzásadnejších faktorov ovplyvňujúcich úrodnosť pôdy je množstvo a kvalita organických látok v pôde. Dôležité sú najmä humusové látky, kam patria humínové kyseliny. Humínové kyseliny obsahuje aj hnoj, kompost alebo rašelina. Najvyšší podiel humínových kyselín však obsahuje leonardit (50-80%), ktorý je hlavnou zložkou Humac Agro.

Humac Agro - jeden produkt, neuveriteľný rozsah účinkov

Stimulátor úrodnosti Humac Agro pomáha v záhrade viacerými spôsobmi:

 • Dodáva do pôdy všetky v prírode sa vyskytujúce makro, mikro živiny a stopové prvky.
 • Zvyšuje úrodnosť pestovaných rastlín.
 • Zlepšuje odolnosť rastlín voči chorobám, suchu a škodcom.
 • Výborne zadržuje vodu v pôde.
 • Zlepšuje pôdnu štruktúru.
 • Posilňuje rast koreňového systému.
 • Podporuje rast pôdnych baktérií a užitočných pôdnych mikroorganizmov.
 • Viaže toxické kovy, pesticídy, herbicídy, čím čistí pôdu aj rastliny.
 • 25 kg prípravku dokáže nahradiť až 2,5 tony maštaľného hnoja.

#ShowMore#

Aplikácia Humac Agro - postačí raz ročne

Ideálnym obdobím pre aplikáciu je neskorá jeseň alebo zima. Výrobok je dokonca možné aplikovať na sneh. Druhou možnosťou je aplikácia pri výsadbe a na jar alebo počas sezóny pre podporu rastu.

 • Základné dávkovanie pre záhradky: 2-3 kg/10 m²
 • Listová, hlúbová, plodová zelenina a strukoviny: 3,5- 5 kg/10 m²
 • Koreňová zelenina: 3- 4 kg/10 m²
 • Ovocné plodiny (maliny, jahody, ríbezle): 3,5- 5 kg/10 m²
 • Ovocné sady a vinohrady: 2-5 kg /10 ks
 • Bylinky: 2,5-3 kg/10 m²
 • Okrasné rastliny, kríky, listnaté a ihličnaté stromy: 2-3 kg/10 ks
 • Trávnik: 2 kg/10 m²
 • Náhrada maštaľného hnoja: 5 kg/10 m²

Balenie Humac Agro 

 • 5 kg vedro v práškovej forme.
 • 10 kg vedro v práškovej forme.
 • 25 kg vrece v granulovanej forme.

Ocenenia a certifikáty Humac Agro

 • Kosher certifikátdeklaruje používanie čisto prírodných materiálov v súlade s extrémnymi požiadavkami na kvalitu a čistotu výrobného procesu
 • Zlatá medaila z 86. ročníku medzinárodného poľnohospodárskeho veľtrhu v Srbskom Novom sade pre Ekologické produkty
 • Na našom eshope prirodniny.sk získal Humac Agro ocenenie Najpredávanejšie hnojivo roku 2022.

FAQ

Humac Agro je organické hnojivo, ktoré je vyrobené z tlenia rastlinných zvyškov a obsahuje veľké množstvo organických látok. Používa sa na zlepšenie kvality pôdy a zvýšenie výnosov pri pestovaní zeleniny a ovocia.

Sypké hnojivo Humac je výborné pre jednoduchú aplikáciu. Stačí ho nasypať na pôdu. Postupne sa samo dostane do pôdy ku koreňom. Granulovaný Humac Agro je výhodný pri zaoraní do pôdy alebo zakopaní ku koreňom.

Áno, Humac Agro je vhodný pre ekologickú výrobu, pretože je vyrobený z prírodných zdrojov a neobsahuje žiadne syntetické látky.

Humac Agro obsahuje veľké množstvo humusových látok, ktoré zlepšujú kvalitu pôdy a stimulujú rast rastlín. Okrem toho obsahuje aj stopové prvky a minerály, ktoré zvyšujú výnosy. Svojím zložením sa Humac Agro radí k najkomplexnejším hnojivám.

Humac Agro je vhodný pre väčšinu druhov rastlín, vrátane zeleniny, ovocia, zemiakov a obilia. Neodporúča sa pre kyslomilné rastliny, keďže vyrovnáva pH pôdy.

Výsledky aplikácie Humac Agro sa môžu prejaviť v priebehu niekoľkých týždňov po aplikácii. Je však dôležité si uvedomiť, že to závisí od druhu rastliny a stavu pôdy.

Áno, Humac Agro sa môže aplikovať spolu s chemickými hnojivami. V skutočnosti môže použitie organického hnojiva ako Humac Agro pomôcť zlepšiť účinnosť chemických hnojív. Humac Agro navyše naväzuje toxíny a pomáha pôde.

Humac Agro sa má skladovať na suchom a chladnom mieste, aby sa predišlo jeho znehodnoteniu. V prípade, že sa správne skladuje, má Humac Agro veľmi dlhú životnosť. Nezapácha.

Jednou z nevýhod použitia Humac Agro môže byť jeho nižšia koncentrácia živín v porovnaní s chemickými hnojivami. Preto môže byť potrebné použiť viac Humac Agro na dosiahnutie rovnakých výsledkov. Avšak, na rozdiel od chemických hnojív, Humac Agro nepoškodzuje pôdu a nezvyšuje riziko vzniku chorôb a škodcov.

Skvelý článok o humínových kyselinách nájdete na wikipedii. Výrobcom Humac Agro je značka Humac

 

Dodatočné parametre

Kategória: Organické hnojivo do záhrady
Skupenstvo: Granulované, sypké
Druh: NPK hnojivo, Stimulátor
Obdobie: Jar, Leto, Jeseň, Celosezónne
Vhodné pre zeleninu: Univerzálne, Artičoka, Baklažán, Bôb, Brokolica, Cesnak, Cibuľa, Cuketa, Cvikla, Čakanka, Fazuľa, Fenikel, Hrach, Chilli, Kaleráb, Kapusta, Karfiol, Kel, Kukurica, Kvaka, Melón, Mrkva, Paradajky, Paprika, Patizón, Petržlen, Pór, Reďkovka, Repa, Šalát, Špenát, Tekvica, Uhorky, Vodnica, Zeler, Zemiaky
Vhodné pre bobuľoviny: Univerzálne, Arónia, Brusnice, Černica, Drieň, Egreš, Goji, Jahody, Josta, Kiwi, Malina, Muchovník, Rakytník, Ríbezľa, Vinič, Zemolez
Vhodné pre ovocné stromy: Univerzálne, Broskyne, Čerešne, Dula, Figa, Gaštan, Hruška, Hurmikaki, Jablone, Lieska, Mandľa, Marhule, Mišpuľa, Moruša, Nektarinky, Orech, Oskoruša, Slivky, Višne
Vhodné pre okrasné stromy a kry: Univerzálne, Albízia, Azalka, Bambus, Borovica, Bršlen, Budleja, Buxus, Céder, Cezmína, Cypruštek, Červienka, Hebe, Hortenzie, Ibištek, Ihličnany, Javor, Judášovec, Juniperus, Magnólia, Oleander, Orgován, Palma, Rododendrony, Skalník, Smrek, Štedrec, Tuja, Vavrínovec, Vŕba, Vtáčí zob
Vhodné pre bylinky: Univerzálne, Alchemilka, Bazalka, Levanduľa, Materina dúška, Mäta, Medovka, Pamajorán, Pažítka, Rebarbora, Rozmarín, Šalvia, Yzop
Vhodné pre kvety: Univerzálne, Agastache, Anjelská trúba, Astra, Bugenvilea, Čemerica, Echinacea, Flox, Fuchsia, Gerbera, Georgína, Gladiola, Heuchera, Hosta, Chryzantéma, Jazmín, Kamélia, Kapucínka, Klinček, Kokarda, Kosatec, Margaréta, Monarda, Narcis, Papraď, Pivónia, Poniklec, Ruže, Tulipán, Vistéria
Podporuje: Koreňový rast, Pôdny život, Kvalitu plodov, Imunitu, Metabolizmus

Aplikácia HUMAC Agro v záhradke

Misia HUMAC

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
KG Avatar autora | 13.2.2024
Zatiaľ som zaloala izbové rastliny, ďalší týždeň už zalejem ovocné stromy ak počasie dovolí. Dúfam, že hnojivo podporí stromy v raste,lebo mám piesčitú pôdu.
5
Ľ Avatar autora | 30.12.2021
Produkt sa ľahko aplikuje, nie je potrebné ho zakopať. 5kg vedro vystačí na veľkú plochu na záhrade. Rastliny na pohnojenom mieste boli viditeľne väčšie ako predošlý rok, aj keď to je možno subjektívne.
Nevypĺňajte toto pole:
S Avatar autora Dávkovanie 19.11.2022 10:34
Ako je to s dávkovaním? Všetky štúdie ktoré sú publikované pracujú s dávkovaním cca 200-500kg/ha. To zodpovedá 0,2-0,5kg/10m2 a nie 2-5kg/10m2 ako uvádzate aj tu v popise. Napr. tu https://humac-portal.eu/product/humac-agro/ už je ten prepočet ale korektný ...
Avatar autora Dávkovanie 21.11.2022 20:53
Dobrý deň, kontaktovali sme priamo výrobcu Humac s touto otázkou. Je pravda že pre poľnohospodárske účely sa Humac aplikuje za pomoci rozmetadla, teda veľmi rovnomerne. Pre tieto účely sa osvedčuje nižšie dávkovanie, cca 200-500kg/ha. Pre účely menších záhradok, kde je zase vyššie vysadenie rastlín na m2, a hnojivo sa aplikuje ručne, tu sa odporúča vyššie dávkovanie - cca 2-3kg/10m2.
J Avatar autora 4.11.2022 11:13
Čo je lepšie na jeseň, granule, lebo "prach"?
Avatar autora 4.11.2022 11:14
Dobrý deň, na jeseň sú lepšie Humac agro granule.
M Avatar autora 4.11.2022 11:10
Môžem použiť Humac agro spolu so Zeolitom?
Avatar autora 4.11.2022 11:11
Dobrý deň, nie je potrebná kombinácia so Zeolitom, nakoľko HUMAC je organica, ktorá viaže toxíny , ťažké kovy , dioxíny atď. a zároveň dopĺňa všetky potrebné minerály a stopové prvky.
I Avatar autora 4.11.2022 11:07
Dá sa použiť aj pre čučoriedky? Keďže potrebujú kyslú pôdu.
Avatar autora 4.11.2022 11:08
Dobrý deň, na čučoriedky nie, ani na iné kyslomilné rastliny. HUMAC neutralizuje pH a čučoriedky potrebujú kyslú pôdu.
J Avatar autora 4.11.2022 11:04
Mam zrylovanu zahradu mozem to pouzit aj teraz a co je lepsie prasok alebo granule? dakujem za odpoved.
Avatar autora 4.11.2022 11:06
Dobrý deň, je vhodné aplikovať Humac agro teraz ,keď už máte porýľované. Ideálne granule, do vrchných častí pôdy.
P Avatar autora 4.11.2022 11:01
Môže sa použiť aj keď chcem na jeseň vapniť dolomitickým vápencom?
Avatar autora 4.11.2022 11:02
Dobrý deň, Humac môžete kombinovať aj s vápencom.
I Avatar autora 4.11.2022 10:55
Môže sa použiť spolu s kravskym granulovanym hnojivom? Ďakujem
Avatar autora 4.11.2022 10:58
Dobrý deň, môžte to kombinovať. Humac agro môžete kombinovať s inými organickými hnojivami, nehrozí tu prehnojenie.
S Avatar autora 2.10.2022 13:03
Prosim Vas ako funguje to viazanie toxickych kovov atd. a cistenie pody? Ako sa ta poda vycisti a kam sa podeju toxicke prvky?
Avatar autora 2.10.2022 13:29
Dobrý deň, ako udáva výrobca Humac Agro: "humínové kyseliny viažu toxické kovy, PCB, dioxíny, pesticídy, herbicídy a iné toxické zlúčeniny v pôde do komplexov nevyužiteľných pre rastliny" Humínové kyseliny teda na seba naväzujä toxíny a tieto toxíny ďalej neškodia rastlinám a živým organizmom. Boli robené pokusy, kde na silne znečistených plochách, kde nič nerástlo, bol aplikovaný Humac Agro. Na aplikovaných miestach začala rásť tráva. :)
Avatar autora 5.4.2022 17:56
Je prosím lepšie granulované alebo sypké hnojivo Humac?
Avatar autora 6.4.2022 10:37
Dobrý deň, sypké hnojivo Humac je výborné pre jednoduchú aplikáciu. Stačí ho nasypať na pôdu. Postupne sa samo dostane do pôdy ku koreňom. Granulovaný Humac je výhodný pri zaoraní do pôdy alebo zakopaní ku koreňom.

Humac® Agro - Humínové kyseliny pre život v záhrade

Košická spoločnosť Humac prináša na Slovensko jedinečný produkt - humínové kyseliny z Leonarditu.

Humínové kyseliny rýchlo a v plnej miere obnovujú úrodnosť pôdy. Napravujú tak chyby zlého hospodárenia s pôdou.

 

Agro_png