Organické hnojivo na Vavrínovec

Vypestujte si dokonalý vavrínovec s organickým hnojivom!

Vyberáme pre vás tie najlepšie hnojivá pre vavrínovec zo Slovenska, Česka aj zahraničia.

Hnojík

Hnojík - HIT sezóny

Hnojík
posypom aj zálievkou
Hnojík
bohatý na NPK živiny
Hnojík
proti škodcom, chorobám
 
Hnojík
Rýchle dodanie, ochota predajcu, za mňa spokojnosť..

Gabriela Račková

Hnojík
Som veľmi spokojný,objednávka bola vybavená veľmi skoro a aj cena je dobrá,ale veľmi milo ma prekvapil darček.

Pavol Gerhát

Hnojík
Maximálne spokojný - super komunikácia, ochota, rýchle doručenie

Peter

#ShowMore#

Krásny sýtozelený vavrínovec je celoročnou ozdobou každej záhrady. Dopestovať zdravý vavrínovec pritom nie je náročné. Vavrínovec bude prosperovať na slnečnom stanovišti alebo v polotieni, v priepustnej pôde, ktorá je bohatá na živiny

Vavrínovec má rád priepustnú pôdu. Ťažké pôdy preto môžete vylepšiť pridaním vermikompostu alebo Humac Agro. Tieto výrobky prevzdušňujú pôdu a dodávajú do nej organický materiál.

Kedy používať hnojivo na Vavrínovec

Pri používaní organického hnojiva na Vavrínovec je dôležité dodržiavať správnu dávku a frekvenciu aplikácie. Zvyčajne sa odporúča aplikovať hnojivo 2x za rok - v jarnej a jesennej sezóne

Ako hnojivo na vavrínovec odporúčame použiť Hoštické NPK hnojivo s guánom. Obsahuje dusík, draslík, fosfor a iné dôležité látky pre zdravý rast a sýtozelené listy.

 Ak sa chcete stať priam majstrom v pestovaní vavrínovca, k hnojivu si môžete dokúpiť aj produkty od inovatívnej značky Biobizz:

Najlepší čas na hnojenie vavrínovca je na jar a na jeseň pred zimným obdobím. To pomôže zabezpečiť, že vavrínovec bude mať dostatok živín na podporu rastu a tiež na prekonanie zimného obdobia.

Pre vavrínovec sú vhodné organické hnojivá, ako napríklad kompost, humus alebo NPK hnojivá. Dôležité je, aby obsahovali dostatok dusíka, fosforu a draslíka, ktoré sú nevyhnutné pre zdravý rast a vývoj vavrínovca.

Nedostatok dusíka u vavrínovca môže viesť k vyblednutiu listov a zmenám farby. Nedostatok fosforu môže spôsobiť zmenu farby listov na tmavozelenú, žltú alebo červenú farbu. Nedostatok draslíka u vavrínovca môže mať za následok žltnutie okrajov listov a zvýšenú náchylnosť na choroby a škodcov.

Organické hnojivá pre vavrínovec majú niekoľko výhod. Okrem toho, že poskytujú potrebné živiny pre rast a vývoj, zlepšujú tiež štruktúru a zdravie pôdy, podporujú mikrobiálnu aktivitu a znižujú potrebu používať chemické hnojivá a pesticídy, ktoré môžu byť škodlivé pre životné prostredie.

4 položiek celkom
Rokosan Rokohumin Univerzál
Tip
7,50 €

Organické tekuté hnojivo na zeleninu, kvety či stromy. Obsahuje NPK, minerály, aminokyseliny, humínové kyseliny. Aplikácia na list alebo ku koreňom.

248
HH guano 1kg RGB lr
7,90 €

Čisto prírodné guáno (trus morských vtákov). Zvyšuje obsah humusu a úrodnosť pôdy. Pôsobí dlhodobo a poskytuje rastlinám živiny počas celého vegetačného obdobia.

924
Humac® Agro
Tip
od 22 €–18 %
od 18 €

Prírodný stimulátor úrodnosti pôdy a pôdny detoxikant. Obsahuje všetky v prírode sa vyskytujúce makro, mikro a stopové prvky.  

467/5 K
Rokosan Univerzál
6,90 €

Organické univerzálne dusíkaté hnojivo. Obsahuje mletú rohovinu, ktorá je zdrojom dusíka.

278