Mykorhízne huby do záhrady

Mykorhízne huby sa tešia stále väčšej popularite. Na našom eshope Prírodniny sme si preto dali záležať na kvalitnej ponuke produktov, ktoré obsahujú mykorhízne huby. Veľkej obľúbenosti sa teší česká značka Symbiom. Jedinečný je organický substrát obsahujúci aj mykorhízne huby od Biobizz.

Jar je ideálna na aplikáciu mykorhíznych húb. Pridajte ich pri výsadbe alebo ich doprajte rastúcim stromom, kríkom či trvalkám. Vaše rastliny budú expandovať do krásy a prinesú vám zdravú a bohatú úrodu. Stačí si len vybrať ! 

#ShowMore#

Pôdne mikroorganizmy, ako sú mykorhízne huby predstavujú kľúčové prepojenie medzi rastlinami a minerálnymi živinami v pôde. Nie je preto divu, že spomedzi prírodných hnojív rastie záujem práve o ne.

A čo sú vlastne mykorhízne huby? Predstavte si širšiu a efektívnejšiu sieť pripevnenú ku koreňom rastliny pod zemou. Sieť zložená z húb s roztiahnutými pavúčími ramenami. Tieto prospešné huby rastúce v spojení s koreňmi rastlín existujú tak, že z rastlín odoberajú cukry výmenou za vlhkosť a živiny zozbierané z pôdy hubovými vláknami. Tieto huby sú vysoko účinné pri absorbcii vody a živín (najmä fosforu) z pôdy.

Mykorhízne huby, kľúč prírody k prosperovaniu rastlín

Mykorhízne huby pomáhajú premieňať organický materiál na živiny dostupné pre rastliny. Výrazne zvyšujú úrodnosť pôdy, podporujú rast a odolnosť rastlín.

S používaním mykorhíznych húb vo vašej záhrade dosiahnete nielen ekologické pestovanie bez syntetík a chemikálií, ale aj:

  • Lepšie vstrebávanie živín.
  • Zvýšenú toleranciu voči suchu a chorobám.
  • Menej polievania a viac zdravej úrady.
  • Odolnosť voči neželaným vplyvom (patogény, chemikálie…).
  • Obmedzenie rastu burín.

Priateľstvo s veľkým vplyvom - mykorhíza

Mykorhíza spôsobí rozšírenie koreňového systému pridružených rastlín vďaka hubám. Keďže je koreňový systém väčší, rastlina je schopná efektívne prekonať nepriaznivé a stresové podmienky. Zároveň v mykorhíznom partnerstve rastlina absorbuje viac živín a vody, čo má za následok produkciu väčších kvetov, bohatšiu a zdravšiu úrodu ovocia a zeleniny.

Najpredávanejšie

Biobizz All Mix
 
od 9 €
Symbivit Bylinky
6,90 € –29 %
Pôvodne: 6,90 €  (–29 %)
4,90 €
Symbivit Muškát
od 9,90 €–30 %
Pôvodne: 9,90 €  (–30 %)
od 6,90 €
symbivit tric
 
8,90 €
Symbiom Bonsai
9,90 € –34 %
Pôvodne: 9,90 €  (–34 %)
6,50 €
Symbiom Ectovit
Ectovit
77/150
 
od 8,90 €
Symbivit Paradajky a papriky
 
od 7,90 €
9 položiek celkom
Symbivit
od 8,90 €

Mykorhízne huby pre zeleninu, kvety, izbovky, vinič a ovocné stromy. Vďaka mykorhíznym hubám získavajú rastliny až 700 násobne viac živín.  

59/150
Biobizz All Mix
Tip
od 9 €

Prémiový univerzálny substrát jedinečný svojim zložením. Obsahuje rašelinu, humus vyrobený dážďovkami, mykorhízne huby a perlit. Biobizz substrát pre izbové rastliny,...

572/20
Symbiom Rhodovit
od 9,90 €

Vďaka mykorhíznym hubám získavajú čučoriedky, rododendróny, azalky až až 700 násobne viac živín. Sú zdrojom vitality, podporujú ich bohaté zakvitnutie, zdravý...

74/150
Symbivit Bylinky
6,90 € –29 %
4,90 €

Mykorhízne huby pre bylinky. Ocenia ich najmä bylinky pestované v kvetináčoch.

71
Symbivit Muškát
od 9,90 €–30 %
od 6,90 €

Mykorhízne huby pre pestovanie balkónových kvetov. Vyskúšajte silu prírodných pomocníkov, ktorí podporujú vitalitu, bohaté zakvitnutie, rast a odolnosť voči...

68/150
symbivit tric
Novinka Tip
8,90 €

Kombinácia až 6 druhov mykorhíznych húb, ktoré zvyšujú odolnosť voči múčnatke, hnilobe, škvrnitosti, chrastavitosti, opadávaniu listov. Zlepšuje rast...

900
Symbiom Bonsai
9,90 € –34 %
6,50 €

Mykorhízne huby pre javor, jaseň, jalovec, tisovec, araukáriu a izbové stromy, pestované ako bonsaje. Vyskúšajte silu prírodných pomocníkov pre vaše rastliny!

89
Symbiom Ectovit
od 8,90 €

Mykorhízne huby sú pre ihličnaté a listnaté stromy zdrojom vitality, podporujú ich zdravý rast a zvyšujú aj odolnosť voči nepriaznivým podmienkam.  

77/150
Symbivit Paradajky a papriky
od 7,90 €

Mykorhízne huby na paradajky, papriku, uhorky, melóny, baklažány. Mykorhízne huby sú pre rastliny zdrojom vitality, podporujú ich zdravý rast a zvyšujú aj...

62/150