Symbivit Mykorhízne huby - aj pre ovocné stromy

13,90 € / ks 8,90 € / ks od 8,90 € / ks
Vypredané Skladom (5 ks) Zvoľte variant
Variant

Mykorhízne huby pre zeleninu, kvety, izbovky, vinič a ovocné stromy. Vďaka mykorhíznym hubám získavajú rastliny až 700 násobne viac živín.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Komplexne hnojivo
Obsahuje mykozhízne huby
Stimuluje pôdny život
Stimuluje pôdny život

Symbiom Symbivit sú mykorhízne huby pre zeleninu, kvety, izbovky a ovocné stromy. Mykorhízne huby sú pre rastliny zdrojom vitality, podporujú ich kvitnutie, zdravý rast a zvyšujú aj odolnosť voči nepriaznivým podmienkam. Vyskúšajte silu prírodných pomocníkov pre vaše rastliny!

Mykorhízne huby ako pomocníci na celý život

Ak si predstavíte korene rastlín, mykorhízne huby tieto korene ešte zväčšujú a vylepšujú. Rastlina vďaka nim získava až 700 násobne viac živín, čo je naozaj úžasné. Použitím mykorhíznych húb dosiahnete tieto benefity pri pestovaní rastlín:

 • Dodatočné živiny od mykorhízy podporujú silnejší rast a imunitu rastlín.
 • Dodatočná voda od mykorhízy pomáha rastline v období sucha. Stres v suchom období robí rastlinu náchylnou na choroby.
 • Dodatočná ochrana od mykorhízy ochraňuje svoju partnerskú rastlinu aj pred pôdnymi chorobami.
 • Celoživotná pomoc - mykorhíza každým rokom rastie, stáva sa výkonnejšou a prospešnejšou.

Na aké rastliny sa používa Symbivit ?

 • Produkt Symbivit je vhodný pre zeleninu, ovocné stromy, vinič, záhradné kvety, izbové a balkónové kvetyokrasné stromy.
 • Produkt Symbivit je nevhodný len pre ihličnaté stromy (použite produkt Ectovit), kyslomilné rastliny ako je rododendrón, čučoriedka (použite produkt Rhodovit). A pre brokolicu, kapustu, kel, kaleráb, karfiol.

#ShowMore#

Aplikácia prípravku Symbivit

Najjednoduchšie sa mykorhízny prípravok Symbivit aplikuje pri sadení rastlín:

 • Do pripravenej pôdy alebo do kvetináča pridajte mykorhízny prípravok Symbivit, aby sa vytvorila cca 1 cm hrubá vrstva.
 • Mykorhíza musí prísť do priameho kontaktu s koreňom rastlín. Inak prípravok nebude fungovať.
 • Pridajte substrát a následne vysaďte rastlinu.
 • Mykorhízne huby zlepšujú rast koreňov a zakorenenie rastlín prebieha oveľa rýchlejšie a účinnejšie.
 • 15 g (1 polievková lyžica) prípravku vystačí na 50 muškátov, 45 g (3 polievkové lyžice) vystačí na 16 ruží, 120 g vystačí na 6 - 10 stromčekov.
 • Pri plošnej aplikácií na záhon o veľkosti 1m2 použite 150 g prípravku, ktorý rovnomerne rozsypete a jemne zahrabete hrabľami. 

Mykorhízne huby môžete použiť už aj na vysadené rastliny, stromy, kvety, kríky:

 • Odhrňte lopatkou trochu zeminy a okolo rastlín vyhĺbite diery ku koreňom.
 • Do dier nasypte Symbivit.
 • Mykorhízne huby sa napoja na korene a začnú rastlinu vyživovať.
 • Dávkujte v závislosti od veľkosti koreňového obalu.

Balenie: 150 g, 750 g 

Symbivit FAQ

Mykorhízne huby sú symbiotické organizmy, ktoré sa spájajú s koreňmi rastlín a vytvárajú asociáciu, ktorá pomáha rastlinám prijímať živiny a vodu z pôdy a zvyšuje ich odolnosť voči stresu.

Mykorhízne huby majú mnoho výhod pre vaše rastliny. Tu je niekoľko z nich:

 • Zlepšujú zdravie rastlín: Mykorhízne huby pomáhajú rastlinám získavať viac živín, vody a minerálov z pôdy. Tým zlepšujú zdravie rastlín a znižujú potrebu používania chemických hnojív.

 • Zvyšujú výnosy: Mykorhízne huby pomáhajú rastlinám produkovať viac a lepšieho ovocia a zeleniny. Výskumy ukazujú, že používanie mykorhíznych húb môže zvýšiť výnosy až o 30 percent.

 • Znižujú náklady: Používanie mykorhíznych húb znižuje potrebu používania hnojív a pesticídov, čo môže viesť k výraznému zníženiu nákladov na pestovanie rastlín.

 • Zlepšujú kvalitu pôdy: Mykorhízne huby pomáhajú zlepšovať štruktúru pôdy a zvyšovať jej úrodnosť. Tým sa zlepšuje životné prostredie pre mikroorganizmy a pomáha sa udržiavať zdravý pôdny ekosystém.

 • Zlepšujú odolnosť voči stresu: Mykorhízne huby pomáhajú rastlinám zvládať stresové situácie, ako sú suchá, vysoké teploty alebo záplavy a premokrenie. Mykorhízne huby zlepšujú schopnosť rastlín absorbovať vodu a živiny, čím znižujú ich náchylnosť k stresu.

 • Sú jednoduché na použitie: Mykorhízne huby je jednoduché použiť, stačí ich pridať do pôdy pri výsadbe rastlín alebo pri presádzaní. Nemusíte sa obávať žiadnych špeciálnych postupov alebo technológií.

 • Sú bezpečné: Mykorhízne huby sú založené na prírodných zložkách, neobsahujú žiadne syntetické chemikálie ani GMO. 

 • Májú dlhodobé účinky: Mykorhízne huby zostávajú v pôde po mnoho rokov, čo znamená, že majú dlhodobé účinky na zdravie pôdy a rastlín.

Mykorhízne huby sú výhodné pre mnoho druhov rastlín, najmä pre ovocné stromy, zeleninu, koreňovú zeleninu, kvety a trávy.

Nie, mykorhízne huby neplnia funkciu hnojiva, ale zvyšujú efektivitu využitia živín a vody v pôde.

Mykorhíza je symbiotický vzťah medzi hubou a koreňom rastliny, zatiaľ čo rhizosféra sa skladá z mikroorganizmov, ktoré žijú okolo koreňov rastlín.

Pri použití mykorhíznych húb je vhodné dodržiavať optimálne pH pôdy a nepoužívať nadmerné množstvá hnojív. Odporúča sa používať organické hnojivá.

Nie, mykorhízne huby sú schopné prežiť v pôde aj niekoľko rokov a postupne sa rozširovať. Ak však došlo k výraznému poškodeniu pôdy alebo bola vykonaná orba, aplikácia mykorhíznych húb je potrebná. Pre zeleninu sa odporúča aplikovať mykorhízne huby každoročne.

Áno, je možné používať aj chemické hnojivá, avšak ich nadmerné použitie môže narušiť symbiotický vzťah medzi rastlinou a mykorhíznymi hubami. Odporúča sa preto používať organické hnojivá.

Áno, použitie bežných postrekov pri aplikácii mykorhíznych húb nie je problém. Vyvarujte sa však použitiu fungicídov v priebehu prvých troch týždňov po nasadení mykorhíznych húb.

Skvelý článok k mykorhíznym hubám nájdete na wikipedii. Najznámejším českým výrobcom mykorhíznych húb je značka Symbiom

 

Dodatočné parametre

Kategória: Mykorhízne huby do záhrady
Vhodné pre zeleninu: Univerzálne, Artičoka, Baklažán, Bôb, Cesnak, Cibuľa, Cuketa, Cvikla, Fazuľa, Fenikel, Hrach, Chilli, Kukurica, Kvaka, Melón, Mrkva, Paradajky, Paprika, Patizón, Petržlen, Pór, Reďkovka, Repa, Špenát, Tekvica, Uhorky, Vodnica, Zeler, Zemiaky
Vhodné pre bobuľoviny: Univerzálne, Arónia, Černica, Drieň, Egreš, Goji, Jahody, Josta, Kiwi, Malina, Muchovník, Rakytník, Ríbezľa, Vinič, Zemolez
Vhodné pre ovocné stromy: Univerzálne, Broskyne, Čerešne, Dula, Figa, Hruška, Hurmikaki, Jablone, Mandľa, Marhule, Mišpuľa, Moruša, Nektarinky, Orech, Oskoruša, Slivky, Višne
Vhodné pre okrasné stromy a kry: Univerzálne, Albízia, Bambus, Bršlen, Budleja, Buxus, Cezmína, Cypruštek, Červienka, Hebe, Ibištek, Judášovec, Juniperus, Oleander, Orgován, Palma, Skalník, Štedrec, Tuja, Vavrínovec, Vtáčí zob
Vhodné pre izbovky: Univerzálne, Aglaonema, Aloe Vera, Ananás, Antúria, Asparágus, Brečtan, Calathea, Citrusy, Diefenbachia, Dracéna, Fikus, Chamédorea, Jazmín, Juka, Kália, Lopatkovec, Monstera, Palma, Petúnia, Pieprovec, Sansevieria (Svokrin jazyk), Syngónium, Tradeskancia, Tučnolist, Vianočný kaktus, Voskovka (Hoja), Zamiokulkas, Zelenec (Chlorophytum)
Vhodné pre kvety: Univerzálne, Agastache, Anjelská trúba, Astra, Bugenvilea, Čemerica, Echinacea, Flox, Fuchsia, Gerbera, Georgína, Gladiola, Heuchera, Hosta, Chryzantéma, Jazmín, Kamélia, Kapucínka, Klinček, Kokarda, Kosatec, Margaréta, Monarda, Narcis, Papraď, Pivónia, Poniklec, Ruže, Tulipán, Vistéria

Aplikácia Symbivit

Aplikácia Symbivit (na záhon)

Aplikácia Symbivit (namáčaním)

Aplikácia Symbivit (pri siatí a odrezkoch)

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
Ľ Avatar autora | 2.4.2022
Používame pre izbové a vonkajšie kvety, aj zeleninu.
Nevypĺňajte toto pole:
P Avatar autora 9.11.2022 10:10
Je potrebné mykorzhízne huby každý rok pridávať znovu?
Avatar autora 9.11.2022 10:12
Dobrý deň, mykorhízne huby stačí aplikovať 1x za život rastliny. Pri kroch a kríkoch teda stačí 1x. Pri zelenine a okrasných kvetoch aplikujeme stále pri sadení.
L Avatar autora 9.11.2022 10:20
Dobrý deň, je Symbivit vhodný aj pre jahody?
Avatar autora 9.11.2022 10:21
Dobrý deň, áno, Symbivit je pre jahody ten pravý :)
R Avatar autora 9.11.2022 10:25
Keď použijem Symbivit, potrebujem aj pohnojiť rastlinu?
Avatar autora 9.11.2022 10:28
Dobrý deň, Symbivit mykorhízne huby nie sú hnojivom. Rastlinu teda hnojíme ako obyčajne. Odporúčame ale použiť organické hnojivá. Mnohé chemické hnojivá ničia pôdny život a teda aj mykorhízne huby.
J Avatar autora 9.11.2022 10:33
Dobrý deň, keďže je mykorhíza huba, môžem používať na rastlinách postreky proti hubovým chorobám?
Avatar autora 9.11.2022 10:34
Dobrý deň, postreky s fungicídnym účinkom poškodia aj mykorhízu.