Echinacea - mykorhízne huby

2 položiek celkom
Symbivit
od 8,90 €

Mykorhízne huby pre zeleninu, kvety, izbovky, vinič a ovocné stromy. Vďaka mykorhíznym hubám získavajú rastliny až 700 násobne viac živín.  

59/150
Biobizz All Mix
Tip
od 9 €

Prémiový univerzálny substrát jedinečný svojim zložením. Obsahuje rašelinu, humus vyrobený dážďovkami, mykorhízne huby a perlit. Biobizz substrát pre izbové rastliny,...

572/20

Jarné obdobie je ideálne na použitie mykorhíznych húb. Rastliny vďaka mykorhíznym hubám dokážu získať až 700 násobne viac živín. Pridajte mykorhízne huby pri výsadbe alebo ich doprajte už k vysadenej echinacei. Pre dosiahnutie ešte lepších výsledkov, kombinujte mykorhízne huby s organickými hnojivami, ktoré nezaťažujú rastliny a nenarúšajú symbiózu medzi hubami s rastlinou. Vaša echinacea bude dlhodobo expandovať do krásy a zdravia.

#showmore#

Najlepší kamaráti do konca života

Ak si predstavíte korene rastlín, mykorhízne huby tieto korene kolonizujú a postupne ich zväčšujú. Vďaka tomu je echinacea schopná efektívne prekonať nepriaznivé podmienky, absorbuje viac živín a vody, čo má za následok produkciu väčších kvetov a pravidelné zakvitnutie. Mykorhízne huby predstavujú kľúčové prepojenie medzi rastlinami a minerálnymi živinami v pôdeMykorhízne huby vytvárajú s echinaceou tento symbiózny vzťah, ktorý funguje počas celého života rastliny.

Tajomstvo úspešného pestovania

Mykorhízne huby pomáhajú premieňať organický materiál na živiny, ktoré sú ľahko dostupné pre rastliny. Výrazne tak zvyšujú úrodnosť pôdy, podporujú rast a odolnosť echinacei voči chorobám a škodcom.

Použitím mykorhíznych húb dosiahnete tieto celoživotné benefity pri pestovaní echinacei:

  • Dodatočné živiny od mykorhízy podporujú silnejší rast echinacei.
  • Dodatočná voda - mykorhíza je schopná zadržiavať vlhkosť oveľa dlhšie. Preto mykorhíza pomáha rastlinám prečkať obdobie sucha.
  • Dodatočná ochrana - mykorhíza ochraňuje svoju partnerskú rastlinu a aj pred rôznymi pôdnymi chorobami.
  • Celoživotná pomoc - mykorhíza každým rokom rastie, stáva sa výkonnejšou a prospešnejšou.

Aplikácia mykorhíznych húb

Najjednoduchšie sa mykorhíza aplikuje pri sadení echinacei:

  • Do pripravenej pôdy pridajte mykorhízny prípravok Symbivit, aby sa vytvorila cca 1 cm hrubá vrstva.
  • Mykorhíza musí prísť do priameho kontaktu s koreňom rastlín.
  • Pridajte substrát a následne vysaďte echinaceu.
  • Mykorhízne huby zlepšujú rast koreňov a zakorenenie echinacei prebieha oveľa rýchlejšie a účinnejšie.

Mykorhízne huby môžete použiť už aj na vysadenú echinaceu. Stačí, ak okolo rastlín vyhĺbite diery ku koreňom a do dier pridáte mykorhízny prípravok. Mykorhízne huby sa napoja na korene a začnú echinaceu vyživovať. Dávkujte v závislosti od veľkosti koreňového obalu.