Mrkva - mykorhízne huby

Vypestujte si bohatú úrodu plnú chutí s mykorhíznymi hubami.

Vyberáme pre vás tie najlepšie mykorhízne huby zo Slovenska aj zahraničia.

Symbivit Tric

Symbivit Tric - HIT sezóny

Symbivit Tric
6 druhov mykorhíznych húb
Symbivit Tric
zlepšuje rast a kvitnutie
Symbivit Tric
pomáha proti škodcom, chorobám
 
Symbivit Tric
Rýchle dodanie, ochota predajcu, za mňa spokojnosť..

Gabriela Račková

Symbivit Tric
Som veľmi spokojný,objednávka bola vybavená veľmi skoro a aj cena je dobrá,ale veľmi milo ma prekvapil darček.

Pavol Gerhát

Symbivit Tric
Maximálne spokojný - super komunikácia, ochota, rýchle doručenie

Peter

Mrkva - mykorhízne huby - obľúbený výber:

#showmore#

Ak si predstavíte korene rastlín, mykorhízne huby tieto korene kolonizujú a postupne ich zväčšujú. Mrkva vďaka mykorhíznym hubám získava až 700 násobne viac živín. Mykorhízne huby podporujú tvorbu plodov, zdravý rast mrkvy, zvyšujú aj odolnosť mrkvy voči nepriaznivým podmienkam (sucho, premokrenie pôdy, choroby, škodcovia). Vyskúšajte blahodarné účinky mykorhíznych húb pre vašu mrkvu.

Mykorhízne huby ako pomocníci na celý život

Doprajte mrkve jednoduchý a zároveň veľmi účinný spôsob výživy pomocou mykorhíznych húb. Plné prepojenie koreňovej sústavy rastlín s mykorhíznymi hubami zaistí ideálne podmienky pre rast a vývin zeleniny. Vďaka tomuto jedinečnému vzťahu, dochádza k priamemu čerpaniu energie z koreňového systému. Mykorhízne huby vytvárajú s mrkvou prospešný vzťah, ktorý funguje počas celého života.

Použitím mykorhíznych húb dosiahnete tieto benefity pri pestovaní mrkvy:

  • Dodatočné živiny od mykorhízy podporujú silnejší rast mrkvy. Zvýrazňujú chuť a napomáhajú k tvorbe plodov.
  • Dodatočná voda - mykorhíza je schopná zadržiavať vlhkosť oveľa dlhšie. Preto mykorhíza pomáha rastlinám prečkať obdobie sucha.
  • Dodatočná ochrana - mykorhíza ochraňuje svoju partnerskú rastlinu a aj pred rôznymi pôdnymi chorobami.
  • Celoživotná pomoc mykorhíza každým rokom rastie, stáva sa výkonnejšou a prospešnejšou.

Aplikácia mykorhíznych húb 

Dajte si záležať na tom, aby mykorhízny prípravok prišiel do priameho kontaktu s koreňom rastlín. Inak mykorhízny prípravok nebude fungovať. Mykorhízne huby môžete použiť už aj na vysadenú mrkvu. Stačí, ak okolo rastlín vyhĺbite diery ku koreňom a do dier prisypete mykorhízny prípravok Symbivit.

Mykorzhízne huby zlepšujú rast koreňov a zakorenenie mrkvy prebieha oveľa rýchlejšie a účinnejšie. Mykorhízne huby sa napoja na korene a začnú mrkvu vyživovať.

Blahodarné účinky mykorhíznych húb 

S mykorhíznymi prípravkami zažije vaša mrkva to pravé orechové. Veľkým plusom je, že ak použijete mykorhízne huby, znižuje sa potreba zálievky a hnojenia. Pre dosiahnutie lepších výsledkov, kombinujte mykorhízne prípravky s ekologickými hnojivami, ktoré nezaťažujú plodiny a nenarúšajú symbiózu medzi hubami s rastlinou.

Vyskúšajte aj rašelinový substrát obohatený o humus vyrobený dážďovkami, mykorhízne huby a perlit. Vytvoríte optimálne prostredie pre bohatú úrodu mrkvy.

2 položiek celkom
Symbivit
od 8,90 €

Mykorhízne huby pre zeleninu, kvety, izbovky, vinič a ovocné stromy. Vďaka mykorhíznym hubám získavajú rastliny až 700 násobne viac živín.  

59/150
symbivit tric (1)
Novinka Tip
od 9,90 €

Kombinácia až 6 druhov mykorhíznych húb, ktoré zvyšujú odolnosť voči múčnatke, hnilobe, škvrnitosti, chrastavitosti, opadávaniu listov. Zlepšuje rast...

900/150