Bôb - mykorhízne huby

2 položiek celkom
Symbivit
od 8,90 €

Mykorhízne huby pre zeleninu, kvety, izbovky, vinič a ovocné stromy. Vďaka mykorhíznym hubám získavajú rastliny až 700 násobne viac živín.  

59/150
Biobizz All Mix
Tip
od 9 €

Prémiový univerzálny substrát jedinečný svojim zložením. Obsahuje rašelinu, humus vyrobený dážďovkami, mykorhízne huby a perlit. Biobizz substrát pre izbové rastliny,...

572/20

Ak si predstavíte korene rastlín, mykorhízne huby tieto korene kolonizujú a postupne ich zväčšujú. Bôb vďaka mykorhíznym hubám získava až 700 násobne viac živín. Mykorhízne huby podporujú tvorbu plodov, zdravý rast bôbu, zvyšujú aj odolnosť bôbu voči nepriaznivým podmienkam (sucho, premokrenie pôdy, choroby, škodcovia). Mykorhízne huby vytvárajú s bôbom prospešný vzťah, ktorý funguje počas celého života. Vyskúšajte blahodarné účinky mykorhíznych húb.

#showmore#

Mykorhízne huby ako pomocníci na celý život

Doprajte bôbu jednoduchý a zároveň veľmi účinný spôsob výživy pomocou mykorhíznych húb. Plné prepojenie koreňovej sústavy rastlín s mykorhíznymi hubami zaistí ideálne podmienky pre rast a vývin zeleniny. Vďaka tomuto jedinečnému vzťahu, dochádza k priamemu čerpaniu energie z koreňového systému. 

Použitím mykorhíznych húb dosiahnete tieto benefity pri pestovaní bôbu:

  • Dodatočné živiny od mykorhízy podporujú silnejší rast bôbu. Zvýrazňujú chuť a napomáhajú k tvorbe plodov.
  • Dodatočná voda - mykorhíza je schopná zadržiavať vlhkosť oveľa dlhšie. Preto mykorhíza pomáha rastlinám prečkať obdobie sucha.
  • Dodatočná ochrana - mykorhíza ochraňuje svoju partnerskú rastlinu a aj pred rôznymi pôdnymi chorobami.
  • Celoživotná pomoc mykorhíza každým rokom rastie, stáva sa výkonnejšou a prospešnejšou.

Aplikácia mykorhíznych húb 

Dajte si záležať na tom, aby mykorhízny prípravok Symbivit prišiel do priameho kontaktu s koreňom rastlín. Inak mykorhízny prípravok nebude fungovať. Mykorhízne huby môžete použiť už aj na vysadený bôb. Stačí, ak okolo rastlín vyhĺbite diery ku koreňom a do dier prisypete mykorhízny prípravok. Mykorhízne huby sa napoja na korene a začnú bôb vyživovať.

Blahodarné účinky mykorhíznych húb 

S mykorhíznymi prípravkami zažije váš bôb to pravé orechové. Veľkým plusom je, že ak použijete mykorhízne huby, znižuje sa potreba zálievky a hnojenia. Pre dosiahnutie lepších výsledkov, kombinujte mykorhízne prípravky s ekologickými hnojivami, ktoré nezaťažujú plodiny a nenarúšajú symbiózu medzi hubami s rastlinou.

Vyskúšajte aj rašelinový substrát obohatený o humus vyrobený dážďovkami, mykorhízne huby a perlit. Vytvoríte optimálne prostredie pre bohatú úrodu bôbu.