Cibuľa - mykorhízne huby

Vypestujte si bohatú úrodu plnú chutí s mykorhíznymi hubami.

Vyberáme pre vás tie najlepšie mykorhízne huby zo Slovenska aj zahraničia.

Symbivit Tric

Symbivit Tric - HIT sezóny

Symbivit Tric
6 druhov mykorhíznych húb
Symbivit Tric
zlepšuje rast a kvitnutie
Symbivit Tric
pomáha proti škodcom, chorobám
 
Symbivit Tric
Rýchle dodanie, ochota predajcu, za mňa spokojnosť..

Gabriela Račková

Symbivit Tric
Som veľmi spokojný,objednávka bola vybavená veľmi skoro a aj cena je dobrá,ale veľmi milo ma prekvapil darček.

Pavol Gerhát

Symbivit Tric
Maximálne spokojný - super komunikácia, ochota, rýchle doručenie

Peter

Cibuľa - mykorhízne huby - obľúbený výber:

#showmore#

Ak si predstavíte korene rastlín, mykorhízne huby tieto korene kolonizujú a postupne ich zväčšujú. Cibuľa vďaka mykorhíznym hubám získava až 700 násobne viac živín. Mykorhízne huby podporujú tvorbu plodov, zdravý rast cibule, zvyšujú aj odolnosť cibule voči nepriaznivým podmienkam (sucho, premokrenie pôdy, choroby, škodcovia). Kombinácia mykorhíznych prípravkov s ekologickými hnojvami, ktoré nenarúšajú symbiózu medzi hubami s rastlinou vám zaručene prinesie bohatú úrodu cibule. 

Mykorhízne huby ako pomocníci na celý život

Doprajte cibuli jednoduchý a zároveň veľmi účinný spôsob výživy pomocou mykorhíznych húb. Plné prepojenie koreňovej sústavy rastlín s mykorhíznymi hubami zaistí ideálne podmienky pre rast a vývin zeleniny. Vďaka tomuto jedinečnému vzťahu, dochádza k priamemu čerpaniu energie z koreňového systému. Mykorhízne huby vytvárajú s cibuľou prospešný vzťah, ktorý funguje počas celého života.

Použitím mykorhíznych húb dosiahnete tieto benefity pri pestovaní cibule:

  • Dodatočné živiny od mykorhízy podporujú silnejší rast cibule. Zvýrazňujú chuť a zvyšujú tvorbu plodov.
  • Dodatočná voda - mykorhíza je schopná zadržiavať vlhkosť oveľa dlhšie. Preto mykorhíza pomáha rastlinám prečkať obdobie sucha.
  • Dodatočná ochrana - mykorhíza ochraňuje svoju partnerskú rastlinu a aj pred rôznymi pôdnymi chorobami.
  • Celoživotná pomoc mykorhíza každým rokom rastie, stáva sa výkonnejšou a prospešnejšou.

Aplikácia mykorhíznych húb 

Mykorhíza musí prísť do priameho kontaktu s koreňom rastlín. Mykorhízne huby môžete použiť už aj na vysadenú cibuľu. Stačí, ak okolo rastlín vyhĺbite diery ku koreňom a do dier prisypete mykorhízny prípravok Symbivit.

Mykorhízne huby sa napoja na korene a začnú cibuľu vyživovať. Mykorzhízne huby zlepšujú rast koreňov a zakorenenie cibule prebieha oveľa rýchlejšie a účinnejšie.

Blahodarné účinky mykorhíznych húb 

S mykorhíznymi prípravkami zažije vaša cibuľa to pravé orechové. Veľkým plusom je, že ak použijete mykorhízne huby, znižuje sa potreba zálievky a hnojenia. Pre dosiahnutie lepších výsledkov, kombinujte mykorhízne prípravky s ekologickými hnojivami, ktoré nezaťažujú plodiny a nenarúšajú symbiózu medzi hubami s rastlinou.

Vyskúšajte aj rašelinový substrát obohatený o humus vyrobený dážďovkami, mykorhízne huby a perlit. Vytvára optimálne prostredie pre bohatú úrodu cibule.

1 položiek celkom
Symbivit
od 8,90 €

Mykorhízne huby pre zeleninu, kvety, izbovky, vinič a ovocné stromy. Vďaka mykorhíznym hubám získavajú rastliny až 700 násobne viac živín.  

59/150