Bobuľoviny - mykorhízne huby

1 položiek celkom
Symbivit
od 8,90 €

Mykorhízne huby pre zeleninu, kvety, izbovky, vinič a ovocné stromy. Vďaka mykorhíznym hubám získavajú rastliny až 700 násobne viac živín.  

59/150

Ak si predstavíte korene rastlín, mykorhízne huby tieto korene kolonizujú a postupne ich zväčšujú. Rastliny vďaka mykorhíznym hubám získavajú až 700 násobne viac živín. Mykorhízne huby sú pre bobuľoviny zdrojom vitality, podporujú ich zdravý rast, zvyšujú tvorbu plodov, aj odolnosť voči nepriaznivým podmienkam (sucho, časté presádzanie, premokrenie pôdy, choroby, škodcovia). Úspešná kombinácia mykorhíznych prípravkov s ekologickými hnojvami vám zaručene prinesie bohatú úrodu zdravého ovocia.

#showmore#

Mykorhízne huby ako pomocníci na celý život

Doprajte rastlinám jednoduchý a zároveň veľmi účinný spôsob výživy pomocou mykorhíznych húb. Plné prepojenie koreňovej sústavy rastlín s mykorhízou zaistí ideálne podmienky pre rast a vývin rastlín. Mykorhíza každým rokom rastie a postupne sa napája aj na korene okolitých stromov a kríkov. Mykorhízne huby vytvárajú s rastlinami prospešný vzťah, ktorý funguje počas celého života. 

Použitím mykorhíznych húb dosiahnete tieto celoživotné benefity pri pestovaní bobuľovín:

  • Dodatočné živiny od mykorhízy podporujú silnejší rast rastlín. Zvýrazňujú chuť a zvyšujú tvorbu plodov.
  • Dodatočná voda - mykorhíza je schopná zadržiavať vlhkosť oveľa dlhšie. Preto mykorhíza pomáha rastlinám prečkať obdobie sucha.
  • Dodatočná ochrana - mykorhíza ochraňuje svoju partnerskú rastlinu a aj pred rôznymi pôdnymi chorobami.
  • Celoživotná pomocmykorhíza každým rokom rastie, stáva sa výkonnejšou a prospešnejšou.

Aplikácia mykorhíznych húb 

Mykorhíza musí prísť do priameho kontaktu s koreňom rastlín. Najjednoduchšie sa aplikujú pri sadení. Pri výsadbe použite aj substrát, ktorý je obohatený o humus vyrobený dážďovkami. Takto vytvoríte optimálne prostredie pre bohatú úrodu ovocia. Mykorzhízne huby zlepšujú rast koreňov a zakorenenie rastlín prebieha oveľa rýchlejšie a účinnejšie.

Mykorhízne huby môžete použiť už aj na vysadené rastliny. Stačí, ak okolo rastlín vyhĺbite diery ku koreňom a do dier prisypete mykorhízny prípravok. Mykorhízne huby sa napoja na korene a začnú rastliny vyživovať. Mykorhízne prípravky odporúčame pridať najmä k rastlinám, ktoré vyžadujú zvýšenú výživu a starostlivosť.