Organické hnojivo na cesnak

Vypestujte si dokonalý cesnak s organickým hnojivom!

Vyberáme pre vás tie najlepšie organické hnojivá pre cesnak zo Slovenska, Česka aj zahraničia.

Hnojík

Hnojík - HIT sezóny

Hnojík
posypom aj zálievkou
Hnojík
bohatý na NPK živiny
Hnojík
proti škodcom, chorobám
 
Hnojík
Rýchle dodanie, ochota predajcu, za mňa spokojnosť..

Gabriela Račková

Hnojík
Som veľmi spokojný,objednávka bola vybavená veľmi skoro a aj cena je dobrá,ale veľmi milo ma prekvapil darček.

Pavol Gerhát

Hnojík
Maximálne spokojný - super komunikácia, ochota, rýchle doručenie

Peter

Organické hnojivá na CESNAK - obľúbený výber:

#ShowMore#

Organické hnojivá na cesnak majú výrazný vplyv na rozvoj koreňového systému a zdravý rast cesnaku. Zvyšujú aj odolnosť voči chorobám, škodcom a nepriaznivému počasiu. Vytvorenie zdravej pôdy s dostatkom výživných látok je hlavným kľúčom k úspešnému pestovaniu cesnaku.

Hnojivo na cesnak - 3 Prírodniny tipy pre bohatú úrodu

Pre hnojenie cesnaku môžete zvoliť akčnejší alebo voľnejší prístup. Ak je vaša pôda úrodná a vzdušná, potom postačí základné hnojenie. Ak je vaša pôda neúrodná a ťažká, potom pre bohatú úrodu odporúčame mix hnojív. ☀️

1. Organické hnojivá na cesnak

Cesnak vyžaduje najmä NPK prvky (dusík, fosfor, draslík). Hnojivo na cesnak môžete zvoliť tekuté alebo sypké, pričom obe formy majú špecifiká pre pestovanie cesnaku:

  • Sypkým hnojivom na cesnak postačí hnojiť v priemere 2-3 za sezónu. Sypké hnojivo je ideálne pre sadenie cesnaku.
  • Tekutým hnojivom na cesnak hnojíte častejšie, približne 1x za 1-2 týždne. Tekuté hnojivo (postrek) je ideálne v horúcich mesiacoch, kedy cesnak tažšie získava živiny koreňmi.

2. Hnojivá pre prípravu pôdy pred sezónou

Čím je pôda bohatšia na organický život a humus, tým viac živín dokáže cesnak prijať. Preto sa v jeseni zapracováva hnoj do pôdy. Alternatívou hnoja je prírodný produkt Humac Agro. Humac Agro vďaka svojmu zloženiu obohatí pôdu a podporuje pôdny život. Ďalšou výhodou Humac Agro je, že ho môžete aplikovať celoročne, teda aj počas sezóny.

Cesnak veľmi dobre reaguje na zakopanie kompostu ku koreňom. Kompost prevzdušní pôdu, čo je dôležité pre silný rast cesnaku.

3. Prírodné stimulátory pre cesnak

Ak sa chcete stať priam majstrom v pestovaní cesnaku, k organickému hnojivu si vyberte z produktov od inovatívnej značky Biobizz. Tieto stimulátory podporujú jednotlivé fázy rastu pre maximálny efekt.

4. Domáce hnojivo na cesnak:

  • Šťava z inej koreňovej zeleniny: Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako pripraviť domáce hnojivo pre cesnak, je použitie šťavy z koreňov. Na tento účel zoberieme čerstvé korene od inej rastliny (napríklad mrkvy alebo petržlenu) a rozmixujeme ich spolu s vodou. Získanú šťavu môžeme potom zriediť vodou v pomere 1:5 a zalievať cesnak takýmto roztokom.

  • Kvetinový čaj: Ďalšou možnosťou je príprava hnojiva z kvetinového čaju. Na tento účel môžeme použiť výluh z bylinných čajov, ako napríklad harmančeka, nechtíka alebo zázvoru. Varte čaj, nechajte ho vychladnúť a potom zalievajte cesnak týmto kvetinovým čajom. Obsiahnuté živiny pomôžu cesnaku pri raste a vývoji.

  • Zmes z organických hnojív: Môžeme si pripraviť aj vlastnú zmes organických hnojív pre cesnak. Kombinujeme kompost, zhnité listy a kávovú usadeninu (z kávovaru) v pomere 1:1:1. Túto zmes môžeme aplikovať pri výsadbe cesnaku priamo do záhonu alebo. Toto hnojivo poskytuje cesnaku potrebné živiny a zlepšuje pôdu.

8 položiek celkom
SK 4 litry hnojik
Tip Najpredávanejšie hnojivo
od 8,50 €

Univerzálne NPK hnojivo pre celú záhradu. Bez zápachu. Podporuje odolnosť rastlín. Silný odpudivý účinok na škodcov ako molice, vošky, skočky. 

912/1-3
Rokosan Rokohumin Univerzál
Tip
7,50 €

Organické tekuté hnojivo na zeleninu, kvety či stromy. Obsahuje NPK, minerály, aminokyseliny, humínové kyseliny. Aplikácia na list alebo ku koreňom.

248
hosticke 5 kg
13,50 €

Univerzálne NPK hnojivo, ktoré zásobuje rastliny rovnomerne živinami. Prináša vyššiu úrodu.

839
Humac® Agro
Tip
od 22 €–18 %
od 18 €

Prírodný stimulátor úrodnosti pôdy a pôdny detoxikant. Obsahuje všetky v prírode sa vyskytujúce makro, mikro a stopové prvky.  

467/5 K
HH guano 1kg RGB lr
7,90 €

Čisto prírodné guáno (trus morských vtákov). Zvyšuje obsah humusu a úrodnosť pôdy. Pôsobí dlhodobo a poskytuje rastlinám živiny počas celého vegetačného obdobia.

924
Rokosan Univerzál
6,90 €

Organické univerzálne dusíkaté hnojivo. Obsahuje mletú rohovinu, ktorá je zdrojom dusíka.

278
015e571309c434d9aa54c4110b6b380be95f02db
Tip
7,90 €

Podporuje rovnomerný rast a výživu cibule a cesnaku. Obsahuje guáno (trus morských vtákov), NPK a stopové prvky.

950
Rokosan Koreňová zelenina / Kôstkové ovocie
6,90 €

NPK hnojivo ideálne pre sadenie cibule alebo sadenie cesnaku. Obsahuje NPK, minerály, rohovinu, humínové kyseliny.

266