NPK hnojivo Materina dúška

4 položiek celkom
Humac® Agro
Tip
od 18 €

Prírodný stimulátor úrodnosti pôdy a pôdny detoxikant. Obsahuje všetky v prírode sa vyskytujúce makro, mikro a stopové prvky.

467/5 K
hnojik
Tip
od 7,90 €

Univerzálne NPK hnojivo s použitím na záhradu aj izbové kvety. Bez zápachu. Silný odpudivý účinok na škodcov ako molice, vošky, skočky. 

912/1-3
HH guano 1kg RGB lr
7,90 €

Čisto prírodné guáno (trus morských vtákov). Zvyšuje obsah humusu a úrodnosť pôdy. Pôsobí dlhodobo a poskytuje rastlinám živiny počas celého vegetačného obdobia.

924
hosticke hnojivo na bylinky 200ml
3,90 €

Organické hnojivo na všetky bylinky pre zdravý rast a výživu. Obsahuje NPK a guáno (trus morských vtákov).

878

Doprajte vašim kulinárskym špecialitám znamenitú chuť čerstvých byliniek z vlastnej bylinkovej záhrady. Organické NPK hnojivá z našej ponuky sú ideálnou voľbou pre zdravé pestovanie materinej dúšky. Už zakrátko spozorujete zdravý a bujný rast materinej dúšky, ktorá je plná vitamínov. Aby ste dosiahli čo najlepšie pestovateľské výsledky, môžete materinu dúškú prihnojiť vermikompostom. Vytvorenie zdravej pôdy s dostatkom výživných látok je hlavným kľúčom k úspešnému pestovaniu byliniek. 

#showmore#

Vďaka NPK hnojivám z našej ponuky ľahko dopestujete čerstvé a chutné bylinky: 

  • Hoštické hnojivo na bylinky je určené pre všetky druhy byliniek. Zvýrazňuje arómu a chuť materinej dúšky. Obsahuje guáno, ktoré zvyšuje podiel humusu a úrodnosť pôdy.
  • Hnojík obsahuje chitín, ktorý podporuje imunitu materinej dúšky. Má silne odpudivý účinok na škodcov ako molice, vošky, skočky. 
  • Rokohumin Univerzál vyživuje materinu dúšku vo všetkých fázach rastu. 

Tekuté NPK hnojivo verzus granulované NPK hnojivo na materinu dúšku

Tekuté univerzálne NPK hnojivá sú veľmi dôležité pre zdravie a vitalitu materinej dúšky. Oproti granulovaným hnojivám, tekuté hnojivá sa skôr odplavia z pôdy. Tekutým NPK hnojivom teda musíte hnojiť častejšie, približne 1x za 2-3 týždne. Tekuté hnojivo aplikujte zálievkou ku koreňom alebo postrekom na list.

PRÍRODNINY TIP:

  • Hnojenie postrekom na list pomáha rastline v stresových situáciách (sucho, napadnutie škodcom, preliatie, krupobitie), kedy rastlina nedokáže dostatočne čerpať živiny koreňmi. Živiny z postreku na list prijíma rastlina oveľa lepšie.

Granulované univerzálne NPK hnojivá na materinu dúšku sa aplikujú jemným zakopaním ku koreňom a pôsobia dlhodobo. Následne pridajte zálievku, aby sa účinok hnojiva stimuloval. Granulovaným hnojivom postačí hnojiť v priemere 2-3x za sezónu.