Azalka - mykorhízne huby

1 položiek celkom
Symbiom Rhodovit
od 9,90 €

Vďaka mykorhíznym hubám získavajú čučoriedky, rododendróny, azalky až až 700 násobne viac živín. Sú zdrojom vitality, podporujú ich bohaté zakvitnutie, zdravý...

74/150

Ak si predstavíte korene rastlín, mykorhízne huby tieto korene kolonizujú a postupne ich zväčšujú. Azalky vďaka mykorhíznym hubám získavajú až 700 násobne viac živín. Mykorhízne huby sú pre azalky zdrojom vitality, podporujú zdravý rast, bohaté zakvitnutie odolnosť voči nepriaznivým podmienkam (sucho, časté presádzanie, choroby, škodcovia). Mykorhízne huby vytvárajú s azalkami prospešný vzťah, ktorý funguje počas celého života. Zveľaďte krásu azaliek vo vašej záhrade jednoducho a účinne.

#showmore#

Mykorhízne huby ako pomocníci na celý život

Doprajte azalkám jednoduchý a zároveň veľmi účinný spôsob výživy pomocou mykorhíznych húb. Plné prepojenie koreňovej sústavy rastlín s mykorhízou zaistí ideálne podmienky pre rast a vývin. Vďaka tomuto jedinečnému vzťahu, dochádza k priamemu čerpaniu energie z koreňového systému. 

Použitím mykorhíznych húb dosiahnete tieto celoživotné benefity pri pestovaní azaliek:

 • Dodatočné živiny od mykorhízy podporujú silnejší rast azaliek.
 • Dodatočná voda - mykorhíza je schopná zadržiavať vlhkosť oveľa dlhšie. Preto mykorhíza pomáha rastlinám prečkať obdobie sucha.
 • Dodatočná ochrana - mykorhíza ochraňuje svoju partnerskú rastlinu a aj pred rôznymi pôdnymi chorobami.
 • Celoživotná pomocmykorhíza každým rokom rastie, stáva sa výkonnejšou a prospešnejšou.

Aplikácia mykorhíznych húb 

Mykorhízne huby sa najjednoduchšie aplikujú pri sadení azaliek:

 • Mykorhíza musí prísť do priameho kontaktu s koreňom rastlín.
 • V nádobe zmiešajte vodu, tekutú a suchú zložku, ktorú nájdete v balení prípravku Rhodovit. Vznikne kašovitá zmes, do ktorej namočte celý koreňový systém rastliny.
 • Rhodovit zlepšuje celkovú vitalitu azaliek, podporuje vyššiu odolnosť voči nepriaznivým podmienkam. 
 • Do pripravenej pôdy alebo do kvetináča pridajte substrát a následne vysaďte azalku.
 • Mykorzhízne huby zlepšujú rast koreňov a zakorenenie azaliek prebieha oveľa rýchlejšie a účinnejšie.

Mykorhízne huby môžete použiť už aj na vysadené azalky: 

 • Stačí, ak okolo rastlín vyhĺbite diery ku koreňom a do dier pridáte namiešaný mykorhízny prípravok Rhodovit. Mykorhízne huby sa napoja na korene a začnú azalky vyživovať. 
 • Dávkujte v závislosti od veľkosti koreňového obalu. Balenie prípravku Rhodovit 100 g vystačí približne na 3 veľké azalky.

Blahodarné účinky mykorhíznych húb

S mykorhíznymi prípravkami zažijú vaše azalky to pravé orechové. Veľkým plusom je, že ak použijete mykorhízne huby, znižuje sa potreba zálievky a hnojenia. Pre dosiahnutie lepších výsledkov, kombinujte mykorhízne prípravky s ekologickými hnojivami, ktoré nezaťažujú rastliny a nenarúšajú symbiózu medzi hubami s rastlinou.