Céder - mykorhízne huby

1 položiek celkom
Symbiom Ectovit
od 8,90 €

Mykorhízne huby sú pre ihličnaté a listnaté stromy zdrojom vitality, podporujú ich zdravý rast a zvyšujú aj odolnosť voči nepriaznivým podmienkam.  

77/150

Ak si predstavíte korene rastlín, mykorhízne huby tieto korene kolonizujú a postupne ich zväčšujú. Céder vďaka mykorhíznym hubám získava až 700 násobne viac živín. Mykorhízne huby sú pre céder zdrojom vitality, podporujú zdravý rast a odolnosť voči nepriaznivým podmienkam (sucho, časté presádzanie, premokrenie pôdy, choroby, škodcovia). Mykorhízne huby vytvárajú s céderom prospešný vzťah, ktorý funguje počas celého života. 

#showmore#

Mykorhízne huby ako pomocníci na celý život

Doprajte céderu jednoduchý a zároveň veľmi účinný spôsob výživy pomocou mykorhíznych húb. Plné prepojenie koreňovej sústavy rastlín s mykorhízou zaistí ideálne podmienky pre rast a vývin. Vďaka tomuto jedinečnému vzťahu, dochádza k priamemu čerpaniu energie z koreňového systému. 

Použitím mykorhíznych húb dosiahnete tieto celoživotné benefity pri pestovaní céderu:

 • Dodatočné živiny od mykorhízy podporujú silnejší rast céderu.
 • Dodatočná voda - mykorhíza je schopná zadržiavať vlhkosť oveľa dlhšie. Preto mykorhíza pomáha rastlinám prečkať obdobie sucha.
 • Dodatočná ochrana - mykorhíza ochraňuje svoju partnerskú rastlinu a aj pred rôznymi pôdnymi chorobami.
 • Celoživotná pomocmykorhíza každým rokom rastie, stáva sa výkonnejšou a prospešnejšou.

Aplikácia mykorhíznych húb 

Mykorhízne prípravky sa najjednoduchšie aplikujú pri sadení céderu:

 • Balenie prípravku Ectovit obsahuje dve zložky - tekutú a práškovú zložku. V nádobe s vodou zmiešajte obe tieto zložky prípravku. Ectovit zlepšuje celkovú vitalitu, podporuje vyššiu odolnosť voči nepriaznivým podmienkam.
 • Mykorhíza musí prísť do priameho kontaktu s koreňom rastlínKeď vznikne kašovitá zmes, namočte do nej celý koreňový systém.
 • Do pripravenej pôdy pridajte substrát a následne vysaďte céder. Takto vytvoríte optimálne podmienky pre zdravé pestovanie.
 • Mykorzhízne huby zlepšujú rast koreňov a zakorenenie cédera prebieha oveľa rýchlejšie a účinnejšie.

Mykorhízne huby môžete použiť už aj na vysadený céder: 

 • Stačí, ak okolo rastlín vyhĺbite diery ku koreňom a do dier pridáte namiešaný mykorhízny prípravok Ectovit.
 • Mykorhízne huby sa napoja na korene a začnú céder vyživovať. 
 • Dávkujte v závislosti od veľkosti koreňového obalu. Balenie prípravku Ectovit 100 g vystačí približne na 3 veľké ihličnany.

Blahodarné účinky mykorhíznych húb

S mykorhíznymi prípravkami zažijú váš céder to pravé orechové. Veľkým plusom je, že ak použijete mykorhízne huby, znižuje sa potreba zálievky a hnojenia. Pre dosiahnutie lepších výsledkov, kombinujte mykorhízne prípravky s ekologickými hnojivami, ktoré nezaťažujú rastliny a nenarúšajú symbiózu medzi hubami s rastlinou.