Strapky - biologický postrek a ochrana

Vypestujte si zdravú úrodu plnú chutí s organickými prípravkami.

Vyberáme pre vás tie najlepšie postreky na strapky zo Slovenska aj zahraničia.
Naším odporúčaním (a hitom sezóny) je HNOJÍK - tisícky dobrých referencií nájdete na FB Máme Rádi Hnojík.

Hnojík

Hnojík - HIT sezóny proti strapkám

Hnojík
jednoduchá príprava postreku
Hnojík
postrek, aj skvelé hnojivo
Hnojík
účinný aj proti mnohým chorobám
 
Hnojík
Rýchle dodanie, ochota predajcu, za mňa spokojnosť..

Gabriela Račková

Hnojík
Som veľmi spokojný,objednávka bola vybavená veľmi skoro a aj cena je dobrá,ale veľmi milo ma prekvapil darček.

Pavol Gerhát

Hnojík
Maximálne spokojný - super komunikácia, ochota, rýchle doručenie

Peter

Strapky - biologický postrek a ochrana - obľúbený výber:

#showmore#

Vnútorná klíma v sklenníku je vhodná aj pre mnohé škodce, ktoré by vo vonkajšom prostredí neprežili. Jedným z nich sú strapky. Strapky sa dokážu rýchlo rozmnožovať a za pár dní úplne zničiť napadnuté rastliny.

Ekologická ochrana proti strapkám ponúka 3 účinné riešenia:

  • Hnojivo Hnojík - Hnojík je účinné NPK hnojivo z hmyzieho trusu. Vďaka obsahu chytínu, účinne tiež odpudzuje škodlivý hmyz, ako sú strapky.
  • Lepové doštičky účinne lákajú a zachytávajú strapky.
  • Napadnuté časti rastlín postriekajte ekologickým postrekom NeemAzal T/S. Výskyt strapiek sa zredukuje v priebehu pár dní. 

Účinná ochrana proti strapkám spočíva najmä v skorej aplikácii, čím sa zabráni ich ďalšiemu množeniu.

FAQ:

Strapky sú drobný hmyz, ktorí sa živí miazgou a povrchom rastlinných tkanív. Ich prítomnosť môže byť viditeľná vo forme drobných dierok, škvrnami, zvlnenými listami alebo škvrnitými plodmi na rastlinách.

Strapky postihujú rôzne druhy rastlín, vrátane ovocných stromov, zeleniny, kvetín a okrasných rastlín. Patrí sem napríklad paradajky, uhorky, ruže a citrusové stromy.

Existuje niekoľko metód boja proti strapkám. Medzi najčastejšie patria aplikácia insekticídov, ako aj použitie prírodných repelentov, napríklad bylinných roztokov, ktoré odpudzujú strapky.

Pri ekologickej kontrole strapiek je možné použiť niekoľko metód. Napríklad fyzické odstránenie škodcov ručne z rastlín, pravidelné sledovanie a odstraňovanie postihnutých častí rastlín, používanie prírodných repelentov ako je napríklad rozprašovanie bylinných extraktov alebo použitie biologických kontrolných prostriedkov, napríklad uvoľňovanie predátorov strapiek.

Preventívne opatrenia sú dôležité pri predchádzaní výskytu strapiek. Patrí sem pravidelná starostlivosť o rastliny, vrátane správneho hnojenia a zavlažovania, odstraňovanie odumretých častí rastlín a udržiavanie zdravého prostredia pre rastliny. Tiež je dôležité sledovať a rýchlo reagovať na príznaky prítomnosti strapiek, aby sa minimalizovalo ich šírenie.

Na prípravu domáceho postreku proti strapkám môžete použiť niekoľko prírodných zložiek. Napríklad môžete zmiešať vodu s tekutým mydlom (bez prísad), octom alebo bylinným extraktom, ako napríklad z harmančeka alebo cesnaku.

 
2 položiek celkom
novaferm orion 250 ml
10,90 €

Ekologický postrek na ochranu rastlín proti žravému a cicavému škodlivému hmyzu (vošky, strapky, molice, vijačky, vrtivky). Podporuje odolnosť rastlín, zvyšuje kvantitu a...

971
Agro Natura Rock Effect
od 5,90 €

Bio ochrana proti americkej múčnatke, moliciam, voškám, strapkám. Jarná prevencia pre okrasné rastliny, plodovú zeleninu a ihličnaté dreviny. Zvyšuje obranyschopnosť a odolnosť...

140/100