Najlepšie organické hnojivá na trhu - Naše odporúčania

Organické hnojivá sú dôležité pre zdravý rast a vývoj rastlín. Ak hľadáte najlepšie organické hnojivá na trhu, ste na správnom mieste. V tomto článku sa zameriam na pár produktov, ktoré patria na Slovensku k najviac obľúbeným:

  1. Humac agro
  2. Hnojík
  3. Hoštické NPK hnojivo
  4. VermiVital Eisenia Humus
  5. Rokosan Citrusy
  6. Biobizz Bio Grow
  7. Biobizz Bio Bloom
  8. Agro Natura Organické trávnikové hnojivo

Humac Agro

Humac agro je organické hnojivo, ktoré sa vyrába z Leonarditu. Tento tajomný názov v sebe skrýva humínové kyseliny, a tie sú už pre záhradkárov pomerne známe. Humac obsahuje vysoký podiel humínových kyselín a organických látok, ktoré sú dôležité pre rast a vývoj rastlín. Hnojivo obsahuje všetky makro a mikro živiny, ktoré zabezpečujú výživu rastlín. Humac agro sa môže používať na všetky druhy rastlín, vrátane zeleniny, ovocia, kvetov a stromov.

Humac je Slovenská značka z východu Slovenska. Kvalitou svojich produktov už získali mnohé medzinárodné ocenenia. Vďaka milému marketingu a kvalite produktov patrí Humac k najviac vyhľadávaným  a predávaným organickým hnojivám na Slovensku.

Hnojík

Hnojík je organické hnojivo, ktoré sa vyrába z hmyzieho trusu. Obsahuje vysoké množstvo dusíka a fosforu, ktoré sú dôležité pre rast a vývoj rastlín. Hnojík obsahuje aj minerálne látky, ktoré zabezpečujú celkovú výživu rastlín. Toto hnojivo má univerzálne použitie - pre záhradu aj izbové kvety.

Zaujímavosťou Hnojíka je jeho odpudivý účinok proti škodcom. Ten sa dosahuje vďaka obsahu chitínu (zvyšky hmyzích zvlečiek). Hnojík tak vytvára jedinečnú kombináciu - hnojivo a prípravok proti škodcom v jednom.

Hoštické NPK hnojivo

Hoštické NPK hnojivo je organické hnojivo, ktoré je doplnené o guáno. Obsahuje vysoké množstvo dusíka, fosforu a draslíka (NPK), ktoré sú dôležité pre rast a vývoj rastlín. Hoštické NPK hnojivo sa môže používať na všetky druhy rastlín, ale je obľúbené hlavne pre zeleninu, ovocné stromy a okrasné kry.

VermiVital Eisenia Humus

VermiVital Eisenia Humus je organické hnojivo vyrobené pomocou dážďoviek. Toto hnojivo obsahuje všetky potrebné živiny, ktoré rastliny potrebujú pre rast a rozvoj. Je obľúbené najmä pri sadení stromov a kríkov.

VermiVital Eisenia Humus obsahuje vysoké množstvo organických látok, ktoré pomáhajú zlepšiť štruktúru pôdy a zvyšujú jej zadržiavanie vody. Toto hnojivo tiež obsahuje živiny, ktoré sú potrebné pre mikroorganizmy v pôde, ktoré pomáhajú rastlinám absorbovať živiny a zlepšujú celkovú zdravotnú kondíciu pôdy.

Rokosan Citrusy

Rokosan Citrusy je organické hnojivo, ktoré je špeciálne navrhnuté pre citrusové plody. Obsahuje vysoké množstvo dusíka, fosforu a draslíka (NPK), ktoré sú potrebné pre zdravý rast citrusových plodov. Toto hnojivo tiež obsahuje iné živiny, ako napríklad železo, vápnik a horčík, ktoré sú dôležité pre celkovú zdravotnú kondíciu rastlín.

Rokosan je ďalšia značka z východu Slovenska, ktorá už dlhé roky ponúka kvalitné organické produkty. 

Biobizz Bio Grow

Biobizz Bio Grow je organické hnojivo určené pre rastovú fázu rastlín (jar, skoré leto). Obsahuje množstvo rôznych organických prísad, ktoré pomáhajú rastlinám rásť a rozvíjať sa zdravým spôsobom. Hnojivo obsahuje dusík, fosfor a draslík, ktoré sú nevyhnutné pre rastliny k zdravému rastu.

Holandska značka Biobizz je skvelou voľbou pre moderných záhradkárov a ozajstných záhradných nadšencov. Biobizz ponúka produkty pre silný rast, tvorbu plodov, kvitnutie, vitalitu... - naozaj komplexný balík hnojív pre neuveriteľné výsledky.

Biobizz Bio Bloom

Biobizz Bio Bloom je organické hnojivo, ktoré je určené pre kvitnúcu fázu rastlín. Podporuje bohaté zakvitnutie. Obsahuje vysoké množstvo fosforu a draslíka, ktoré sú kľúčové pre tvorbu kvetov. 

Ak je vašou pýchou zakvitnutý balkón alebo parapeta, toto hnojivo je to pravé.

Agro Natura Organické trávnikové hnojivo

Agro Natura Organické trávnikové hnojivo je špeciálne vyvinuté pre starostlivosť o trávniky. Obsahuje zmes organických prísad, ktoré pomáhajú trávniku absorbovať živiny a zároveň zlepšujú kvalitu pôdy. Hnojivo obsahuje dusík, fosfor a draslík, ktoré sú nevyhnutné pre zdravý rast trávnikov.

Toto hnojivo je obľúbenou organickou alternatívou pre hnojenie trávnikov. 

Ľubomír Varga
Autor článku
Ľubomír Varga

Práca na záhrade je pre mňa dobrodružstvom, kde sa dá každý deň vymyslieť niečo nové. Zúrodnenie pôdy, starostlivost o rastliny, podpora biodiverzity - tieto témy ma na záhrade najviac zaujímajú a fascinujú. Na našej záhrade sa už pár rokov venujem permakultúre. Eshopom prirodniny.sk sa snažím priblížiť verejnosti organické produkty.