Begónia - mykorhízne huby

2 položiek celkom
Biobizz All Mix
Tip
od 9 €

Prémiový univerzálny substrát jedinečný svojim zložením. Obsahuje rašelinu, humus vyrobený dážďovkami, mykorhízne huby a perlit. Biobizz substrát pre izbové rastliny,...

572/20
Symbivit Muškát
od 9,90 €–30 %
od 6,90 €

Mykorhízne huby pre pestovanie balkónových kvetov. Vyskúšajte silu prírodných pomocníkov, ktorí podporujú vitalitu, bohaté zakvitnutie, rast a odolnosť voči...

68/150

Ak túžite po zdravých a bohato zakvitnutých balkónových kvetoch, zvoľte mykorzhízne huby už pri výsadbe kvetov. Ak si predstavíte korene rastlín, mykorhízne huby tieto korene kolonizujú a postupne ich zväčšujú. Begónia vďaka mykorhíznym hubám získava až 700 násobne viac živín. Mykorhízne huby podporujú zdravý rast, kvitnutie, aj odolnosť begónie voči nepriaznivým podmienkam. Úspešná kombinácia mykorhíznych húb s organickými hnojivami vám zaručene prinesie begónie v plnej kráse a zdraví.

#showmore#

Mykorhízne huby ako pomocníci na celý život

Mykorhízne huby predstavujú pre begóniu jednoduchý a zároveň veľmi účinný spôsob výživy. Plné prepojenie koreňovej sústavy rastlín s mykorhízou zaistí ideálne podmienky pre rast a vývin rastlín. Mykorhíza každým rokom rastie a s rastlinami vytvárajú prospešný vzťah, ktorý funguje počas celého života. 

Blahodarné účinky mykorhíznych húb

Použitím mykorhíznych húb dosiahnete tieto celoživotné benefity pri pestovaní begónie:

  • Dodatočné živiny od mykorhízy podporujú silnejší rast rastlín. Kvety majú žiarivé a sýte farby. Spozorujete skorší nástup kvitnutia a bohatú tvorbu kvetov.
  • Dodatočná voda - mykorhíza je schopná zadržiavať vlhkosť oveľa dlhšie. Preto mykorhíza pomáha rastlinám prečkať obdobie sucha.
  • Dodatočná ochrana - mykorhíza ochraňuje svoju partnerskú rastlinu a aj pred rôznymi pôdnymi chorobami.
  • Celoživotná pomoc mykorhíza každým rokom rastie, stáva sa výkonnejšou a prospešnejšou. Uľahčujú rastlinám nažívanie aj v nepriaznivých podmienkach.

Aplikácia mykorhíznych húb 

Mykorhízne prípravky sa najjednoduchšie aplikujú pri sadení begónie:

  • Na dno kvetináča pridajte mykorhízny prípravok Symbivit Muškát, ktorý podporuje celkovú vitalitu rastlín.
  • Prípravok musí prísť do priameho kontaktu s koreňom rastlín. Inak mykorhízny prípravok nebude fungovať.
  • Následne vysaďte begóniu a pridajte substrát obohatený o humus vyrobený dážďovkami. Takto vytvoríte optimálne prostredie pre zdravé pestovanie begónie.
  • Mykorzhízne huby zlepšujú rast koreňov a zakorenenie rastlín prebieha oveľa rýchlejšie a účinnejšie.

Mykorhízne huby môžete použiť už aj na vysadenú begóniu:

  • Stačí, ak okolo rastlín vyhĺbite diery ku koreňom a do dier prisypete mykorhízny prípravok Symbivit Muškát.
  • Mykorhízne huby sa napoja na korene a začnú begóniu vyživovať.